Alexander Zverev optymistycznie o powrocie Angelique Kerber

/ Łukasz Duraj , źródło: https://tennishead.net/, foto: AFP

W drugiej połowie 2022 roku Angelique Kerber ogłosiła, że spodziewa się dziecka. Córka zawodniczki i jej partnera Franco Bianco przyszła na świat w lutym następnego roku, a jej mama szykuje się do powrotu na światowe korty. Nowe wieści z obozu popularnej Angie przekazał jej kolega z reprezentacji – Alexander Zverev.

Angelique Kerber jest jedną z najbardziej utytułowanych tenisistek ostatnich lat. 35-latka wygrała trzy turnieje wielkoszlemowe i była numerem jeden światowego rankingu. Od momentu upublicznienia informacji o ciąży tenisistka podkreślała, że jej przerwa w występach będzie tymczasowa i nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa w zawodowym sporcie.

Kulisy związane ze wznowieniem tenisowej kariery przez Kerber zdradził Alexander Zverev. W wywiadzie dla gazety Bild am Sonntag 26-latek stwierdził:

Ciąża nie jest tym samym, co długa kontuzja. Gdy Angie jest zdrowa, należy do najlepszych na świecie. Nie jest łatwo wrócić, gdy nie było cię półtora roku, ale rozmawiałem z nią i wiem, że trenuje bardzo ciężko i jest w pełni gotowa. Na pewno pokaże się z dobrej strony – podsumował.

Głos w sprawie swoich planów na sezon 2024 zabrała także sama Kerber. Latem tego roku zawodniczka obszernie opisała swoje cele, mówiąc:

Znów sporo trenuję, zwłaszcza w obszarze przygotowania fizycznego. Chcę, by moje ciało ponownie przyzwyczaiło się do regularnego wysiłku i obciążeń. W mojej akademii – w Polsce – odbiłam też kilka piłek. Teraz, w Bad Homburg, odbyłam pierwszą od dawna – godzinną i intensywną – sesję treningową.

Chcę zacząć powrót od gry w Australii. Mam tu na myśli tak turnieje podprowadzające, jak i imprezę wielkoszlemową. Pod uwagę brany jest także United Cup. Gdyby udało mi się ponownie wystąpić w Melbourne, byłoby wspaniale. Stawiam sobie wysokie wymagania, ale jednocześnie zdaję sobie sprawę, że przede mną długa droga.

Nie chodzi mi o to, by po prostu grać. Takie podejście nie byłoby właściwe. Nie muszę nikomu niczego udowadniać, dlatego nie spieszyłam się z powrotem. Chcę być konkurencyjna w turniejach wielkoszlemowych i na Igrzyskach w Paryżu – zakończyła Kerber.

Ostatni mecz z udziałem Angelique Kerber miał miejsce na Wimbledonie 2022. Niemka uległa w nim Elise Mertens.