Alicja Rosolska zostanie mamą!

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Alicja Rosolska spodziewa się dziecka! Najlepsza polska deblistka tą radosną informacją podzieliła się z kibicami na Instagrmie. Nie oznacza to jednak końca jej kariery. Zamierza wrócić do rywalizacji w przyszłym roku.

Rosolska najpierw zachowała w tajemnicy przyczyny rezygnacji z gry w US Open i w opisie zdjęcia napisała tylko, że po raz pierwszy od 14 lat nie zagra w imprezie wielkoszlemowej. Odkąd deblistka zadebiutowała w Australian Open w 2007 roku rzeczywiście nie opuściła żadnej z kolejnych 52 okazji do występu w turnieju wielkoszlemowym. To najlepsze potwierdzenie, jak solidną jest zawodniczką. Nigdy nie była gwiazdą światowego tenisa, ale utrzymywała się na poziomie gwarantującym występy w największych turniejach na świecie. Tym bardziej zaniepokoiło kibiców, że zabrakło jej nazwiska w drabince tegorocznej edycji US Open.

Kiedy w komentarzu padło pytanie o przyczyny takiej sytuacji, Rosolska postanowiła podzielić się z kibicami radosną informacją. – Mam bardzo dobry powód. Brzuch rośnie. Spodziewam się dziecka – napisała półfinalistka Wimbledonu sprzed dwóch lat.

W ostatnim czasie można wręcz mówić o baby boomie wśród czołowych polskich tenisistów. Rodzicami niedawno zostali Agnieszka Radwańska i Jerzy Janowicz, a kilka tygodni temu wyszło na jaw, że w ciąży jest Magdalena Bieńkowska, narzeczona Łukasza Kubota. Teraz okazało się, że również Alicja Rosolska i jej mąż Dan Champion oczekują narodzin potomka.