Alize Cornet przeprosiła Australijczyków

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne/www.twitter.com, foto: AFP

Francuska tenisistka Alize Cornet, w usuniętym już poście, skrytykowała protokół nakazujący wielu uczestnikom Australian Open dwutygodniową izolację. W poniedziałek zawodniczka opublikowała za pośrednictwem Twittera przeprosiny.

Cornet nie jest w gronie osób objętych ścisłą kwarantanną. Chcąc jednak wyrazić swoje poparcie dla innych, napisała, że tygodnie treningów i ciężkiej pracy wielu graczy idą na marne z powodu jednego pozytywnego wyniku testu. – To szaleństwo – skwitowała Francuzka.

Australijczykom nie spodobała się ta wypowiedź. Mieszkańcy stanu Wiktoria, którzy sami musieli przestrzegać wielu obostrzeń, aby stłumić rozprzestrzenianie się Covid-19, potępili słowa Francuzki. – To wydaje się być bardzo delikatny temat i ja to rozumiem. Owszem, jesteśmy uprzywilejowani, ale proszę, postarajcie się zrozumieć też nasz punkt widzenia – skomentowała 53. zawodniczka rankingu WTA.

To jednak nie wystarczyło. Cornet postanowiła usunąć post, w którym krytycznie oceniła zasady dotyczące kwarantanny i opublikowała przeprosiny. – Po moim ostatnim (usuniętym) tweecie czuję, że muszę przeprosić Was, Australijczyków. Wasza reakcja na moją nietaktowną uwagę sprawiła, że zdałam sobie sprawę z tego, co przeszliście przez ostatni rok i ile wycierpieliście. Chyba czuję się trochę zaniepokojona tym wszystkim i powinnam była nic nie mówić. Czasami popełniamy błędy, ale ostatnią rzeczą, jaką chciałam zrobić, to zranić Wasze uczucia. Nie bądźcie na mnie źli, zawsze byliście jednym z moich ulubionych narodów! Obiecuję, że przez jakiś czas będę cicho. Trzymajcie się – zakończyła 30-latka.