Australian Open. Amanda Anisimova walczy z czasem

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.tennisworldusa.org, foto: AFP

Amanda Anisimova uzyskała dodatni wynik testu na COVID-19 i musiała się wycofać z rywalizacji w Abu Zabi. Amerykanka walczy obecnie z czasem, aby móc wystartować w rozpoczynającym się 8 lutego Australian Open.

Jednym z turniejów rozpoczynających obecny sezon jest impreza w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jak przed każdym występem w dobie pandemii, zawodnicy są poddawani testom na koronawirusa. Jak się okazało, powodem wycofania 30. tenisistki świata był właśnie pozytywny wynik badania.

Nazwisko Anisimovej zniknęło z drabinki turnieju tuż przed jego rozpoczęciem. Jako oficjalny powód podano chorobę. Od razu pojawiło się podejrzenie, że przyczyną jest zakażenie COVID-19. Władze kobiecego tenisa nie mają jednak obowiązku podawania dokładnego powodu wycofania zawodniczki z rywalizacji.

Jednak na koncie instagramowym 19-letniej tenisistki pojawił się wpis, który wywołał dyskusje, w wyniku której Anisimowa przyznała, że test przeprowadzony przed turniejem dał wynik pozytywny i to jest powód wycofania się z gry.

Półfinalistka Roland Garros 2019 ma bardzo mało czasu, aby wyzdrowieć. Wkrótce rozpocznie się transport uczestników Australian Open do Melbourne, gdzie zostaną poddani obowiązkowej dwutygodniowej kwarantannie przed rywalizacją. Przepustką na pokład samolotu, którym tenisiści polecą na Antypody, jest negatywny wynik testu na COVID-19.