Amerykański duet za mocny dla Rosolskiej i Routliffe

/ Jarosław Truchan , źródło: własne, foto: AFP

Alicja Rosolska i Eline Routliffe pożegnały się z imprezą rangi WTA 500 w Doha. Polka i Nowozelandka uległy w meczu drugiej rundy turnieju deblowego Coco Gauff oraz Jessice Peguli.

Amerykanki całkowicie zdominowały pierwszego seta. Najwyżej rozstawiony duet rozpoczął partię od przełamania. Polsko-nowozelandzka para nie miała później żadnej szansy na odrobienie straty, a ich przeciwniczki potwierdziły przewagę wykorzystując szansę na przełamanie po raz drugi. Druga część spotkania była o wiele bardziej wyrównana. Panie nie szczędziły sobie strat własnych serwisów. Świetna postawa returnujących doprowadziła łącznie do sześciu przełamań. Zwyciężczynie drugiego seta musiał więc wyłonić tie-break. Dogrywkę lepiej rozpoczęły Polka i Nowozelandka, które wysunęły się na dwupunktową przewagę. Od stanu 3-1 Rosolska i Routliffe nie zdołały jednak wygrać żadnego punktu. Amerykanki zapisały więc drugą partię na swoje konto i zakończyły całe spotkanie.

Gauff i Pegula w trzeciej rundzie zmierzą się z chińsko-meksykańską parą, którą tworzą Shuai Zhang i Giuliana Olmos. Turniejowe „czwórki” w meczu ćwierćfinałowym okazały się lepsza od Japonek – Shuko Aoyama i Makoto Ninomiya.


Wyniki

Druga runda debla:

C. Gauff, J. Pegula (USA, 1) – A.Rosolska, E. Routliffe (Polska, Nowa Zelandia) 6:2, 7:6(3)