Amerykański finał na angielskiej ziemi!

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: Własne, foto: AFP

W finale męskiego singla w Eastbourne zmierzy się dwóch Amerykanów. Sam Querrey po wyrównanym trzysetowym meczu pokonał 6:3, 6:7, 6:3 kwalifikanta Thomasa Fabbiano, natomiast Taylor Fritz, pogromca Huberta Hurkacza, nieoczekiwanie wygrał 7:6, 6:3 z reprezentantem gospodarzy Kyle’em Edmundem.

Turniej w Eastbourne zdominowali tenisiści ze Stanów Zjednoczonych. Jako pierwszy do finału awansował Sam Querrey. Półfinalista Wimbledonu 2017, po raz pierwszy od lutego 2018 i przegranego finału w Nowym Jorku z Kevinem Andersonem, powalczy o tytuł ATP. Amerykanin po bardzo wyrównanym spotkaniu wyeliminował włoskiego kwalifikanta Thomasa Fabbiano. Tenisista urodzony w San Francisco mógł polegać na swoim potężnym serwisie i ani razu nie został przełamany. Sam zdołał wygrać przy serwisie rywala dwukrotnie w tym meczu – raz w pierwszym i raz w trzecim secie. Drugiego seta przegrał po tie-breaku, choć wcześniej kilkukrotnie mógł przełamać Włocha.

Z kolei Taylor Fritz potwierdził wysoką formę po ćwierćfinałowym triumfie nad Hubertem Hurkaczem. Młodszy o 10 lat od swojego finałowego rywala, bo niespełna 22-letni Fritz w świetnym stylu pokonał naszego reprezentanta, a następnego dnia dość nieoczekiwanie wyeliminował rozstawionego z „3” Kyle’a Edmunda. W pierwszej partii Brytyjczyk miał trzy setbole w tie-breaku, jednak żadnego z nich nie wykorzystał. Tymczasem Fritz trzeciej okazji do wyjścia na prowadzenie nie zmarnował. Co ciekawe, pierwszą piłkę setową miał jeszcze przy prowadzeniu 6:5 w gemach. W drugiej części spotkania tenisista z Kalifornii szybko zdobył przewagę breaka, którą bez większych problemów utrzymał do końca spotkania. Dzięki temu ma szansę na swój pierwszy tytuł w tourze. Jak dotąd wystąpił w jednym finale. Jeszcze w lutym 2016 roku przegrał w Memphis z Kei’em Nishikorim.