Amerykański półfinał dla Keys. Kenin bez wsparcia trenera-taty

/ Michał Krogulec, źródło: własne, foto: AFP

88 minut potrzebowała Madison Keys, aby wywalczyć awans do finału imprezy Western & Southern Open w Cincinnati. W wewnątrz amerykańskim półfinale Keys pokonała Sofię Kenin 7:5, 6:4 i po ostatnich niepowodzeniach w Waszyngtonie i Toronto, przyjdzie jej zagrać o tytuł ze Swietłaną Kuzniecową.

O godzinę deszcz opóźnił rozpoczęcie drugiego półfinału turnieju WTA Premier 5. Madison Keys (18 WTA) w ekspresowym tempie mogła rozstrzygnąć pierwszą partię na swoją korzyść. Już po 25 minutach serwowała na seta, ale podźwignęła się ze stanu 2:5 Sofia Kenin (22 WTA). Wyrównała na 5:5, ale ostatnie dwa gemy należały do starszej z Amerykanek.

Drugi set dobrze rozpoczął się dla Sofii Kenin, która prowadziła 3:1, 4:3, jednak nie potrafiła z własnego podania uczynić zagrożenia w szeregach Keys. Od stanu 4:3 Kenin nie wygrała już gema w spotkaniu z tenisistką rozstawioną z „szesnastką”, finalistką US Open 2017.

W ostatniej przerwie spotkania Sofia Kenin poprosiła jeszcze o pomoc trenera-taty Alexandra. Sfrustrowany przebiegiem sytuacji ojciec, nie dodał córce otuchy w trudnym momencie meczu, a wręcz się z niej naśmiewał.

– Dlaczego grasz w ten sposób, a nie mieszasz kierunku uderzeń? Miałaś cztery szanse, których nie wykorzystałaś. Ty wiesz jak w ogóle wygląda czwórka? – mówił poddenerwowany tata.

Już przed tygodniem, gdzie Kenin osiągnęła półfinał imprezy w Toronto, również w trakcie coachingu nie uzyskiwała wsparcia od taty.

Mimo porażki, dwudziestolatka zadebiutuje w TOP 20 światowego rankingu w poniedziałek. Natomiast Madison Keys zagra w niedzielę o tytuł z Swietłaną Kuzniecową, która pokonała w półfinale Ashleigh Barty, rozstawioną w Cincinnati z „jedynką”. Kuzniecowa dotarła do finału, eliminując po drodze trzy tenisistki z TOP 10 rankingu, a także broniąc piłek meczowych. Rosjanka zajmuje w rankingu odległe 153. miejsce, gra tutaj z „dziką kartą”, ale patrząc na ostatnie jej mecze nie jest bez szans w finale przeciwko Madison Keys.