Amerykańsko-kanadyjskie tournee Świątek przed US Open

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne, foto: AFP

Iga Świątek

Zanim Iga Świątek zadebiutuje w drabince turnieju głównego US Open, wystąpi w trzech mniejszych turniejach. Młoda warszawianka jest pewna udziału w ostatniej lewie Wielkiego Szlema.

Co prawda Świątek zakończyła rywalizację na londyńskiej trawie już po pierwszej rundzie, jednak zdołała awansować na najwyższe w karierze 61. miejsce w najnowszym notowaniu WTA. Ta pozycja sprawia, że Świątek jest pewna udziału w nowojorskim szlemie bez eliminacji. Tym samym Polka może się skupić na występach w turniejach podprowadzających pod nowojorską imprezę.

Pierwszy turniej, w jakim za wielką wodą weźmie udział druga rakieta Polski to rozgrywany w Waszyngtonie Citi Open z pulą nagród 250 tysięcy dolarów. W imprezie gdzie najwyżej rozstawiona będzie Sloane Stephens, Świątek ma pewne miejsce w turnieju głównym. Po występie w stolicy USA, Polka przeniesie się do Kanady na pierwszy z dwóch turniejów rangi Premier 5, w jakich weźmie udział. Najpierw zagra w Toronto, a ostatnim sprawdzianem przed US Open będzie Western&Southern Open w Cincinnati.

Zwieńczeniem amerykańskiego tourne ma być występ w ruszającym 26 sierpnia US Open.