Andora. Falkowska pokonała ukraińską gwiazdę i zagra o półfinał

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: Andrzej Szkocki

Weronika Falkowska awansowała do ćwierćfinału imprezy Credit Andorra Open rangi WTA 125. W czwartek Polka po pełnym zwrotów akcji meczu pokonała Dajaną Jastremską.

Spotkanie lepiej rozpoczęła Ukrainka, która dzięki przełamaniu w drugim gemie odskoczyła na 3:0. Reprezentantka Biało-Czerwonych szybko się jednak opanowała po nerwowym początku i wyrównała na 3:3. W kolejnych gemach warszawianka nie zamierzała zwalniać tempa i wywierała coraz większą presję na bardziej utytułowanej rywalce. W siódmy gemie Falkowska nie wykorzystała trzech „breakpointów” z rzędu, ale po zmianie stron dopięła swego. Po raz drugi odebrała podanie przeciwniczce i chwilę później objęła prowadzenie w meczu.

W drugiej odsłonie spotkania polska tenisistka jako pierwsza zdobyła przełamanie na 3:2, ale była 21. rakieta świata od razu odrobiła stratę. Przy wyniku 5:5 Falkowska miała cztery szanse, w tym trzy z rzędu, żeby po raz drugi wyjść na prowadzenie z przewagą przełamania, ale żadnej z nich nie wykorzystała. Zmarnowane okazje zemściły się na 22-latce po zmianie stron. Co prawda Polka obroniła trzy piłki setowe i miała szansę, żeby doprowadzić do tie-breaka, ale jej nie wykorzystała i Jastremka wyrównała stan rywalizacji.

Zmarnowane okazje nie podłamały jednak skrzydeł Falkowskiej, która bardzo dobrze rozpoczęła decydującą partie i odskoczyła na 4:1 z podwójnym przełamaniem. Reprezentantka Ukrainy w szóstym gemie zdołała odrobić część strat, ale na więcej rywalka już jej nie pozwoliła. Po 2 godzinach i 12 minutach walki zawodniczka z nad Wisły po raz kolejny odebrała podanie rywalce i przypieczętowała zwycięstwo.

O miejsce w półfinale Weronika Falkowska zagra albo z Tatjaną Maria1 albo z Aną Konjuh.


Wyniki

Druga runda singla

Weronika Falkowska (Polska, ALT) – Dajana Jastermska (Ukraina, 5) 6:4 5:7 6:3