Andora. Falkowska postawiła się ćwierćfinalistce US Open

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: Andrzej Szkocki

Weronika Falkowska nie zdołała awansować do najlepszej czwórki imprezy Credit Andorra Open rangi WTA 125. W piątek Polka stoczyła zacięty pojedynek z Aną Konjuh, ale trochę lepsza okazała się była 20. tenisistka świata.

Spotkanie lepiej rozpoczęła wracająca po kolejnej operacji 24-latka z Dubrownika, która zdobyła przełamanie na 3:1. Warszawianka błyskawicznie odrobiła jednak stratę i później gra była bardzo wyrównana. Momentami optyczną przewagę miała nawet Falkowska, która w siódmym i jedenastym gemie nie wykorzystała szans na odebranie podania przeciwniczce. Zmarnowane „breakpointy” zemściły się na niej w kluczowym momencie. W dwunastym gemie Konjuh przełamała ją bez straty punktu i objęła prowadzenie w meczu.

Niepowodzenie w pierwszej partii nie podłamało jednak tenisistki z nad Wisły, która od początku drugiej partii grała agresywnie i konsekwentnie. W tej części meczu 22-latka urodzona w Warszawie bardzo dobrze spisywała we własnych gemach serwisowych i ani razu nie musiała bronić przed stratą podania. O losach drugiego seta zadecydował „break”, którego zdobyła w piątym gemie.

Decydującą odsłonę meczu lepiej rozpoczęła reprezentantka Chorwacji, która odskoczyła na 4:1. Falkowska nie poddawała się i do końca próbowała odrobić stratę przełamania. Udało jej się to w siódmym gemie, ale po zmianie stron Polka ponownie nie była w stanie utrzymać serwisu. Przy wyniku 5:3 ćwierćfinalistka US Open z 2016 roku wykorzystała atut własnego serwisu i po 2 godzinach i 9 minutach walki zakończyła spotkanie.

Weronice Falkowskiej pozostała w Andorze jeszcze rywalizacja w grze podwójnej razem z Cristiną Bucsą. W piątek para polsko-hiszpańska miała zmierzyć się z rozstawionymi z numerem 1 Sophie Chang i Shuai Zhang. Rywalki oddały jednak mecz walkowerem. O miejsce w finale warszawianka i jej partnerka zagrają z Vivian Heisen i Nadią Kiczenok.