Andora. Kawa odpadła w drugiej rundzie

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: fot.: Olga Pietrzak/PZT

Podczas gdy wiele zawodniczek przebywa na wakacjach, niektóre wciąż rywalizują w oficjalnych rozgrywkach. W Andorze jest w tym tygodniu Katarzyna Kawa. Niestety z turnieju singla w zawodach rangi 125K odpadła w drugiej rundzie.

W tym tygodniu imprezy rangi 125K odbywają się w Andorze i Buenos Aires. Na start w Europie zdecydowała się Katarzyna Kawa. W środę Polka pokonała 6:4, 6:2 występującą dzięki „dzikiej karcie” 17-latkę z Francji Sarah Iliev. W drugiej rundzie wyzwanie było jednak znacznie trudniejsze. Po drugiej stronie siatki stanęła rozstawiona z „2” Clara Tauson. W ich jedynym dotychczasowym spotkaniu, które miało miejsce niemal dokładnie rok temu w Selva Gardenie, Dunka wygrała w dwóch setach.

Niestety podobnie było i tym razem. Na dodatek były to sety znacznie krótsze, niż w ubiegłym roku, kiedy to drugą partię Kawa przegrała po tiebreaku. Tym razem Polka w całym meczu była w stanie wygrać zaledwie trzy gemy. W obydwu setach Dunka bardzo szybko wypracowywała sobie przewagę i bez większych problemów ją utrzymywała. Dzięki temu Tauson wygrała 6:1, 6:2.

Kawa pozostaje jednak jeszcze w Andorze. Wciąż gra u boku Weroniki Falkowskiej w turnieju debla. W środę Polki pokonały rozstawione z „1” Hiszpankę Cristinę Bucsę i Rosjankę Aleksandrę Panową 3:6, 6:3, [10:5]. Dzięki temu w czwartek zagrają o finał zmagań w Pirenejach. Ich rywalkami będą Rosjanka Erika Aleksandrowa i Szwajcarka Celine Naef.


Wyniki

Clara Tauson (Dania, 2) – Katarzyna Kawa (Polska) 6:1, 6:2