Andrea Petkovic nową reporterką niemieckiej telewizji

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne / www.tennismagazin.de / ZDF, foto: AFP

Andrea Petkovic została dziennikarką niemieckiej stacji telewizyjnej ZDF. Tenisistka będzie prezentować reportaże sportowe. 

Urodzona w Bośni i Hercegowinie 32-letnia tenisistka w 2011 roku była dziewiątą tenisistką świata. Liczne problemy zdrowotne sprawiły, że Petkovic obniżyła loty i obecnie zajmuje 75.  miejsce w rankingu WTA. Wciąż pozostaje jednak czynną tenisistką. Od 1 grudnia będzie też dziennikarką.

Niemiecka telewizja ZDF poinformowała, że zwyciężczyni sześciu turniejów głównego cyklu rozpocznie ze stacją współpracę od 1 grudnia. – Andrea jest nie tylko znakomitym sportowcem, ale ma także niezwykłą osobowość. Chcemy to wykorzystać. Imponuje nam, że zawsze ma własne zdanie i potrafi je uargumentować. Zauważyliśmy, że ma dużą swobodę w poruszaniu się przed kamerą, dlatego postanowiliśmy dać jej szansę. Cieszymy się, że możemy przywitać ją w naszym zespole – skomentował zatrudnienie byłej tenisistki top 10 szef telewizji ZDF, Thomas Fuhrmann.

W 2020 roku Petkovic planuje wystąpić wystartować w maksymalnie 20 turniejach. Zapowiada, że w trakcie trwania nowego sezonu również znajdzie czas na nowe, dziennikarskie obowiązki.