Andreescu wróciła do ojczyzny. Jedna z ulic zostanie nazwana jej imieniem

/ Peter Figura , źródło: własne, foto: Peter Figura

Po zwycięstwie w finale US Open, pamiątkowej fotografii z pucharem na szczycie The Rockefeller Centre, wywiadach w najbardziej znanych programach telewizji amerykańskiej takich jak the Tonight Show z Jimmy Fallon czy Good Morning America, Bianca Andreescu powróciła do Kanady. Przy okazji spotkała się z przedstawicielami kanadyjskich mediów.

A powrót był w stylu godnym pierwszej kanadyjskiej mistrzyni US Open. Prywatny samolot, którego wynajęciem dla Andreescu zajęła się  firma Uninterrupted, a na pokładzie znajdowały się butelki najlepszego szampana i truskawki w czekoladzie. – Dziękuję za super podróż. Wydaje mi się, że będę mogła się do takiego traktowania przyzwyczaić – żartowała Andreescu.

Zainteresowanie kanadyjskich mediów było ogromne. Andreescu to dzisiaj najbardziej popularna sportmenka w Kraju Klonowego Liścia i najbardziej rozpoznawalna i wartościowa marketingowo. Z życzeniami po zwycięstwie w Nowym Jorku pospieszyli m.in. premier Kanady Justin Trudeau, Shanaia Twain, legendarny kanadyjski koszykarz Steve Nash, hokeiści Toronto Maple Leafs i Vancouver Canucks, czy też Billie Jean King. Andreescu doczekała się nawet poświęconego jej hashtagu #SheTheNorth.

Pomimo tak ogromnej popularności Bianca zachowuje spokój i dystans do tego co się dzieje. Pamiętała o tym, aby podziękować tym, którzy przyczynili się do jej ogromnego sukcesu. Powoli przyzwyczaja się też do ogromnej popularności. Mississauga – czwarte co do wielkości miasto Kanady i miejsce urodzenia Bianki – szykuje bowiem specjalne uroczystości, w których udział ma wziąć nawet 50 tysięcy ludzi. Burmistrz Missisaugi – Bonnie Crombie planuje przekazanie Andreescu kluczy do miasta, a rada miejska podjęła już uchwałę o nadaniu jednej z ulic nazwy Andreescu Way. Chcemy aby te uroczystości były naprawdę wielkie, takie jakich Bianca nawet się nie spodziewa – powiedziała Burmistrz Crombie.

Andreescu myśli też już o najbliższych występach. W planach ma występy w Azji, po których chciałaby awansować na trzecie miejsce w rankingu WTA. Obecnie zajmuje piątą pozycję. – No i chcę też nacieszyć się tym sukcesem z moimi najbliższymi i pomieszkać trochę we własnym domu – powiedziała na koniec konferencji prasowej tegoroczna mistrzyni US Open.