Andreozzi i Molteni najlepsi w deblu

/ Maciej Pietrasik , źródło: Korespondencja ze Szczecina, foto: Rafał Kucharski

Guido Andreozzi oraz Andres Molteni okazali się najlepsi w finale debla podczas Pekao Szczecin Open. W finale Argentyńczycy pokonali Matwe Middelkoopa oraz Hansa Podlipnika-Castillo 6:4, 6:3. Andreozzi powetował sobie tym samym przegrany finał sprzed roku, a w Szczecinie ma szanse na dwa tytuły.

W zeszłym roku Guido Andreozzi triumfował w grze pojedynczej, a w deblu dotarł do finału. Wówczas grał wspólnie z innym Argentyńczykiem, Guillermo Duranem, a w finale lepsi od tenisistów z Ameryki Południowej okazali się Karol Drzewiecki oraz Filip Polasek. Teraz Andreozzi grał wspólnie z Andresem Moltenim, który w tym roku wygrał nawet turniej głównego cyklu ATP w Cordobie.

Choć Andreozzi w Szczecinie grał już siódmy mecz w ciągu czterech dni, nie było widać po nim większego zmęczenia. Bardzo dobrze grał z głębi kortu, za wykańczanie akcji przy siatce często odpowiedzialny był natomiast Molteni. W piątym gemie Argentyńczycy przycisnęli rywali, przełamali Matwe Middelkoopa i w kolejnych gemach utrzymywali podanie.

Druga odsłona wyglądała zresztą bardzo podobnie. Znów kryzys serwisowy miał Middelkoop, który stracił pofanie nawet dwukrotnie. Andreozzi oraz Molteni serwowali natomiast znakomicie. Tylko raz musieli bronić break pointa, gdy przy serwisie pierwszego z nich była równowaga. Poza tym holendersko-chiljski duet nie miał za wiele do powiedzenia – Argentyńczycy triumfowali 6:4, 6:3 i zostali nowymi mistrzami Pekao Szczecin Open.

– Pekao Szczecin Open to duży i ważny turniej, więc wspaniale, że udało nam się zakończyć deblową część imprezy w najlepszy możliwy sposób. Ostatnio dość często zmieniałem partnerów, ale przez najbliższy czas w challengerach będę grał właśnie u boku Guido. To ważne, aby występować z tą samą osobą, bo wtedy łapie się odpowiednie zgranie. Ostatnie miesiące nie były dla mnie najlepsze, więc tym bardziej cieszę się z wygranej w Szczecinie, bo dobrze jest wrócić na zwycięską ścieżkę – mówił na pomeczowej konferencji Molteni.

Turniej Pekao Szczecin Open jest częścią cyklu LOTOS PZT Polish Tour.

Ze Szczecina, Maciej Pietrasik


Wyniki

Finał debla:
G. Andreozzi, A. Molteni (Argentyna, 2) – M. Middelkoop, H. Podlipnik-Castillo (Holandia, Chile, 1) 6:4, 6:3