Andrezieux-Boutheon. Radwańska awansowała do półfinału!

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne, foto: AFP

Zwycięski marsz Urszuli Radwańskiej trwa! W ćwierćfinale turnieju ITF w Andrezieux-Boutheon pokonała Leonie Kung 6:4, 6:1. To świetny wynik krakowianki, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że niedawno wydawało się, iż zakończy karierę.

Polka gra we francuskim turnieju bardzo regularnie i z meczu na mecz coraz bardziej się rozkręca. 30-letnia tenisistka pokonała w ćwierćfinałowym spotkaniu Szwajcarkę Leonie Kueng 6:4, 6:1. Pierwszy set był całkiem wyrównany. Radwańska raz straciła swoje podanie, ale potrafiła dwukrotnie przełamać Kueng, dzięki czemu wygrała całą partię w stosunku 6:4. Docenić trzeba jednak zwłaszcza drugą odsłonę pojedynku. W niej Radwańska nie dała żadnych szans swojej rywalce i straciła raptem jednego gema.

Turniej ITF w Andrezieux-Boutheon ma pulę nagród wynoszącą 60 tys. dolarów. Polka bardzo dobrze czuje się w tych zawodach. W eliminacjach pokonała Danielę Seguel i Anę Konjuh. W głównych zawodach okazała się lepsza od Lesley Pattinamy Kerkhove, Oceane Dodin i Leoni Kueng. W półfinale na Polkę czeka starcie z Rumunką Jaqueline Adiną Cristian. Trudno wskazać faworytkę tego spotkania. Jest to bardzo ważny mecz dla Radwańskiej. Długo musiała czekać na rozegranie pojedynku, którego stawką jest finał turnieju ITF.

Starcie Urszuli Radwańskiej z Jaqueline Adiną Cristian odbędzie się w sobotę.