Andria. Drzewiecki i Walków z tytułem

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: facebook.com

Karol Drzewiecki i Szymon Walków zdobyli trofeum w grze podwójnej, wygrywając challengera w Andrii. W finale pokonali Marca-Andreę Hueslera i Davida Pela w trzech setach. To pierwszy wspólny tytuł Polaków w turnieju tej rangi.

Drzewiecki i Walków wystąpili razem piąty raz w tym sezonie. W poprzednim tygodniu okazali się najlepsi w imprezie rangi futures w Czechach. Jednak piątka okazała się jeszcze szczęśliwsza dla polskiej pary. Zdobyli oni tytuł w turnieju rangi challanger i jest to najcenniejsze trofeum dla tego duetu.

W sobotnim finale zmierzyły się dwie nierozstawione pary, jednak emocji i dramaturgii nie brakowało. Spotkanie lepiej rozpoczęli Drzewiecki i Walków, którzy przełamali i wyszli na prowadzenie 3:0. Gra układała się po myśli Polaków i to oni kontrolowali przebieg sytuacji na korcie. Chwila dekoncentracji przytrafiła się w siódmym gemie. Przeciwnicy odrobili straty przy drugiej szansie i gra stała się bardziej zacięta. W efekcie losy seta musiał rozstrzygnąć tie-break. W nim obie pary nie odpuszczały punktów przy swoim podaniu, wymieniły się tylko na początku rozgrywki serwisami, a następnie gra toczyła się na przewagi. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali nasi reprezentanci i to oni po 22-punktowym tie-breaku zapisali partię otwarcia na swoim koncie.

Drugi set to zdecydowana dominacja Szwajcara i Holendra. Szybko wyszli oni na prowadzenie 4:1. Grali pewniej i popełniali mniej błędów niż w pierwszej odsłonie. Polacy próbowali nawiązać walkę, ale stracili rytm gry i skuteczność. Huesler i Pel przełamali rywali ponownie na koniec seta i doprowadzili do super tie-breaka.

Drzewiecki i Walków dobrze rozpoczęli decydującą rozgrywkę, ale szybko stracili przewagę i to przeciwnicy grali zdecydowanie solidniej. Szwajcarsko-holenderska para wyszła dwukrotnie na trzypunktowe prowadzenie – 6:3 i 7:4. Taka zaliczka jednak nie pozwoliła na spokojne zmierzanie po zwycięstwo. Do walki zerwali się Drzewiecki i Walków, zdobyli cztery punkty z rzędu i byli bliżej zdobycia tytułu. Huesler i Pel mieli piłkę meczową przy stanie 9:8, ale wtedy to polska para wykazała się opanowaniem, zdobywając trzy punkty z rzędu.

Dla obu naszych zawodników jest to pierwsze trofeum w turnieju tej rangi wywalczone poza granicami naszego kraju. Wcześniej tenisista mieszkający w Poznaniu wygrał challengera w Szczecinie w parze z Filipem Polaskiem, a wrocławianin sięgnął po dwa tytuły. Wraz z Mateuszem Kowalczykiem byli najlepsi w Poznan Open i Sopot Open.

Finał debla
Karol Drzewiecki, Szymon Walków (Polska) – Marc-Andrea Huesler, David Pel (Szwajcaria, Holandia) 7:6 (10), 2:6, 11:9