Andy Murray bohaterem filmu dokumentalnego

/ Dominika Opala , źródło: www.deadline.com /własne, foto: AFP

„Andy Murray: Resurfacing” to tytuł pełnometrażowego dokumentu, który będzie opowiadał o powrocie Brytyjczyka do zdrowia po kontuzji biodra. Premiera filmu odbędzie się 29. listopada na platformie Amazon Prime Video Sport.

Andy Murray w styczniu był bliski zakończenia kariery. Szkot zdecydował się jednak na jeszcze jedną operację biodra. Po rehabilitacji wrócił na światowe korty i stopniowo odbudowywał swoją pozycję.

Brytyjczyk od ponad dwóch lat zmagał się z przewlekłą kontuzją biodra, która uniemożliwiała mu rywalizację na najwyższym poziomie. Częściej niż na korcie pojawiał się w salach szpitalnych i rehabilitacyjnych, dlatego też zdecydował się na powstanie tego filmu – Wiedziałem, że byłem w krytycznym punkcie kariery. Czasami miałem wrażenie, że zawiodłem ludzi, bo nie mogłem występować na korcie, dlatego chciałem dać im wgląd w to, co przechodziłem. Chciałem pokazać wzloty i upadki w profesjonalnym sporcie – mówi dwukrotny mistrz Wimbledonu. – Ten film zabiera w podróż przez najtrudniejszy czas w moim życiu, zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Mam nadzieję, że zainspiruje on widzów i pokaże, że przy właściwym sposobie myślenia i etyce pracy, wszystko jest możliwe – podsumował Murray.

„Andy Murray” Resurfacing” jest wyreżyserowany przez Olivię Cappuccini. Dokument przedstawia drogę, jaką pokonał Szkot, by wrócić do rywalizacji na światowych kortach, a także zawiera wywiady z rodziną, członkami zespołu oraz rywalami, w tym z Novakiem Dźokoviciem, Rogerem Federerem i Rafaelem Nadalem.

Ten odkrywczy dokument zabierze widzów w emocjonalną podróż z Andym – zapowiada Martin Backlund, dyrektor ds. zawartości w Amazon Prime Video. – Zobaczą siłę i determinację prawdziwego mistrza, który walczy o powrót na najwyższy poziom sportu po kontuzji, która zbliżała go do zakończenia kariery.

„Andy Murray: Resurfacing” będzie miał premierę 29. listopada na platformie Amazon Prime Video Sport.