Andy Murray chce szczepień dla tenisistów

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: UbiTennis, foto: AFP

Andy Murray liczy, że wśród tenisistów w tourze zostanie wprowadzony obowiązek szczepień na COVID-19. Spodziewa się również, że ten pomysł będzie miał wsparcie zawodników.

Szkot wspiera pomysł wprowadzenia obowiązkowych szczepień dla tenisistów, twierdząc, że będzie to „dla dobra sportu”. Po kilkumiesięcznej przerwie tenis co prawda powrócił, ale wiele turniejów wciąż jest odwoływanych, a tenisiści muszą regularnie przechodzić badania na obecność koronawirusa. Duże jest też ryzyko konieczności przechodzenia kwarantanny.

„Myślę, że to się powinno stać. Liczę, że wszyscy zawodnicy będą chcieli to zrobić dla sportu – zakładając, że będzie to bezpieczne, ale testy kliniczne pokazują, że nie ma znaczących skutków ubocznych” – powiedział Murray. Można jednak zakładać, że wsparcie dla tego pomysłu nie będzie tak duże jak chciałby Szkot. Już parę miesięcy temu krytycznie na temat obowiązkowych szczepień wypowiadał się Novak Dżoković. Murray jednak twierdzi, że jeśli Serb musiałby się zaszczepić, aby grać, to by to zrobił.

Przypomnijmy, że w ostatnich tygodniach kilka firm ogłosiło sukces testów klinicznych szczepionek na koronawirusa SARS-CoV-2. Jako pierwsza zrobiła to firma Pfizer, która donosi o 90-cioprocentowej skuteczności swojego środka.