Andy Murray opóźnia powrót do Tour’u

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.dailymail.co.uk, foto: AFP

Andy Murray odwołał kolejne występy w pierwszych tygodniach obecnego sezonu. Miał to być powrót Szkota po kontuzji pachwiny. Tymczasem 32-letni tenisista z Glasgow wznowi starty najwcześniej w drugiej połowie lutego.

Były lider światowego rankingu w ubiegłym roku powrócił do tenisowej rywalizacji po operacji biodra. Murray wziął nawet udział w finałach Pucharu Davisa, które w listopadzie odbyły się w Madrycie. Tam jednak odnowiła się Szkotowi kontuzja pachwiny. To było powodem odwołania styczniowych startów w Australii.

Teraz szkocki tenisista poinformował, że jego powrót na zawodowe korty nie nastąpi także w pierwszej połowie lutego. Dwukrotny mistrz wielkoszlemowy planował starty w Montpellier i Rotterdamie.

– Nie zamierzam przyspieszać swojego powrotu na zawodowe korty. W pełni słucham, tego co mi mówi moje ciało. Nie zamierzam niczego przyspieszać i powrócę do rywalizacji, gdy mój organizm będzie w pełni na to gotowy – poinformował Szkot.

Najbardziej realny scenariusz przewiduje powrót Murraya do rywalizacji w drugiej połowie lutego podczas imprez w Dubaju czy Meksyku.