Andy Murray zakażony koronawirusem

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne/www.dailymail.co.uk, foto: AFP

Andy Murray otrzymał pozytywny wynik testu na Covid-19 na kilka dni przed planowanym wylotem do Melbourne. Szkot wciąż ma jednak szansę zagrać w Australian Open.

Murray miał zostać poinformowany o pozytywnym wyniku testu kilka dni temu. Szkot czuje się dobrze i wciąż liczy na to, że będzie miał możliwość wzięcia udziału w pierwszym turnieju wielkoszlemowym w sezonie. Władze starają się załagodzić zasady dotyczące kwarantanny. Wydaje się jednak, że Murray nie będzie mógł dołączyć do reszty brytyjskich tenisistów, którzy są aktualnie przetransportowywani do Australii czarterami.

Pięciokrotny finalista Australian Open tuż po świętach Bożego Narodzenia zdecydował się na rezygnację z występu w wygranym przez Huberta Hurkacza turnieju w Delray Beach, aby zmniejszyć ryzyko zarażenia się wirusem.

Możliwe jednak, że Murray dostanie jednak pozwolenie na wylot do Melbourne, jako że inny zawodnik, Tennys Sandgren, dostał zgodę na przemieszczenie się z Los Angeles do Melbourne, pomimo otrzymania pozytywnego wyniku badania w poniedziałek. Amerykanin przechodził Covid-19 również w listopadzie 2020.