Anett Kontaveit rozegrała ostatni mecz w karierze

/ Łukasz Duraj , źródło: https://news.err.ee/, foto: AFP

Po tegorocznym Wimbledonie Anett Kontaveit ogłosiła zakończenie sportowej kariery. Estonka, która zmagała się z nawracającym urazem pleców, zaplanowała wtedy jeszcze jedno tenisowe wydarzenie ze swoim udziałem, czyli towarzyski mecz pożegnalny. Spotkanie odbyło się 11 listopada.

Przeciwniczką Kontaveit w jej ostatnim starciu na korcie była Ons Jabeur. Publiczność zgromadzona w Tallinie zobaczyła dwa sety i super tie-breaka, po którym triumfowała Tunezyjka. Ważniejsze od wyniku było jednak to, co stało się potem. Wzruszona Anett doczekała się długiej owacji i przemówiła do fanów:

Rywalizacja przed tak dużą publicznością to wielki zaszczyt. Ons to wspaniała tenisistka i osoba, a na stołku był jeden z moich ulubionych arbitrów – Kader Nouni. Dziękuję także arbitrom liniowym i dzieciom, które podawały piłki. Jestem zachwycona, że mogłam się pożegnać na korcie. To, że przybyliście tu tak tłumnie, pokazuje, iż udało mi się wykonać bardzo dobrą robotę.

Głos zabrała także Ons Jabeur, która współtworzyła sportowe widowisko w stolicy Estonii:

Dziękuję Anett, że na swoją ostatnią rywalkę wybrała właśnie mnie. Jednocześnie cały czas starałam się przekonać ją do powrotu. To logiczne, że publiczność wspomagała właśnie ją, ale wciąż bardzo się cieszę, że mogłam pierwszy raz odwiedzić Tallin. Widzowie byli wspaniali. Na pewno chętnie tu wrócę, a Anett może być moją trenerką. Estonia to urocze miejsce i jestem wdzięczna za ciepłe przyjęcie. Życzę Anett wszystkiego najlepszego. Mam nadzieję, że będziemy miały okazję do spotkań i rzeczywiście będziesz mnie trenować (śmiech). Dzięki za wszystkie miłe chwile na kortach – podsumowała zawodniczka z Afryki.

Anett Kontaveit była drugą rakietą świata. Udało jej się wygrać sześć turniejów rangi WTA.