Anning. Majchrzak otarł się o finał. Niesamowita walka

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Po meczu pełnym zwrotów akcji Kamil Majchrzak uległ 6:7(5), 7:6(3), 4:6 Prajneshowi Gunneswaranowi – obecnie najlepszemu hinduskiemu tenisiście. Ten sam zawodnik pokonał go w poprzedniej edycji challengera w Anning. Wtedy również stawką meczu był awans do finału.

To był tenisowy maraton – półfinałowe spotkanie Majchrzaka z Gunneswaranem trwało aż 2 godziny i 48 minut! Biorąc pod uwagę wysokie rozstawienie obydwu tenisistów (Polak z numerem trzy, Hindus z numerem dwa) i fakt, że w poprzednich meczach nie stracili ani jednego seta, można było je nazwać nawet przedwczesnym finałem. Niestety w meczu, który rzeczywiście zadecyduje o mistrzowskim tytule, zagra Gunneswaran.

Początkowo nic nie wskazywało na to, że w meczu zobaczymy aż dziewięć przełamań. W pierwszych siedmiu gemach był tylko jeden break-point, na dodatek niewykorzystany. Wszystko co najciekawsze, zaczęło dziać się później. Już końcówka pierwszej partii dostarczyła niesamowitych emocji. 23-letni Polak prowadził 5:3, później przegrywał 5:6 ze stratą przełamania, a o wszystkim i tak zadecydował tie-break. Niestety w dodatkowej rozgrywce górą był Hindus.

Druga odsłona rywalizacji to kolejny rollercoaster. Majchrzak w pierwszych trzech gemach zdobył tylko dwa punkty, ale nie minęło 10 minut, a z przewagi Gunnewswarana nic nie pozostało. Później nasz reprezentant miał jeszcze okazje, aby wyjść na prowadzenie z przewagą przełamania, ale ostatecznie do trzeciego seta doprowadził po tie-breaku.

Szkoda, że również trzeci set nie zakończył się trzynastym gemem. Majchrzak przegrywał już 1:5, ale rzucił się w pogoń i omal nie doprowadził do remisu. Przy stanie 5:4 Gunneswaran musiał bronić dwóch break-pointów. Nie dość, że uczynił to skutecznie, to chwilę później wykorzystał pierwszą piłkę meczową.

Tym samym Gunneswaran po raz drugi pokonał naszego reprezentanta. Przed rokiem, również w półfinale turnieju w Anning, wygrał 0:6, 6:3, 6:1.

Półfinał singla:
Kamil Majchrzak (Polska, 3) – Prajnesh Gunneswaran (Indie, 2) 6:7(5), 7:6(3), 4:6