Antalya. Goffin obronił piłki meczowe

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

David Goffin rozpoczął sezon 2021 od obrony pięciu piłek meczowych. Belg zdołał awansować do drugiej rundy Antalya Open po pokonaniu deblowego partnera Pierre-Huguesa Herberta. Z turniejem pożegnał się z kolei rozstawiony z numerem siedem Miomir Kecmanović.

Nie był to wymarzony start dla Davida Goffina, ale najważniejsze dla Belga, że zwycięski. W pierwszej rundzie musiał zmierzyć się z Pierre-Huguesem Herbertem, z którym w tym tygodniu tworzy parę deblową. Tenisiści jednak nie oszczędzali się i spędzili na korcie ponad dwie godziny. W pierwszym secie doszło do pięciu przełamań. Jedno więcej od przeciwnika uzyskał Francuz i to on objął prowadzenie w meczu. Druga partia nie przyniosła poprawy, jeśli chodzi o regularność serwisową, ale dostarczyła więcej emocji. W dziesiątym gemie Herbert podawał na zwycięstwo. Dzielił go od tego jeden punkt i to pięciokrotnie. Francuz nie wykorzystał jednak żadnej z okazji, a Goffin, po wybronieniu się z tej trudnej sytuacji, nie przegrał już gema do końca spotkania. Tym samym rozstawiony z numerem dwa powalczy o ćwierćfinał. W drugiej rundzie zmierzy się z lepszym z pary Matthias Bachinger – Nicola Kuhn.

Bliski szczęścia był także Andrea Arnaboldi. Włoch mógł sprawić niespodziankę i wyeliminować turniejową „szóstkę”. Tenisista z Półwyspu Apenińskiego, po wygraniu partii otwarcia z Nikołozem Basilaszwilim, serwował przy stanie 5:4, by zakończyć mecz. Szansy jednak nie wykorzystał, a Gruzin błyskawicznie odwrócił losy spotkania i w decydującej odsłonie oddał rywalowi tylko gema. Basilaszwili zmierzy się w drugiej rundzie z pogromcą Kacpra Żuka – Altungiem Celikbilkiem.

Z kolei na początku imprezy pożegnał się już z nią pierwszy rozstawiony – Miomir Kecmanović, turniejowa „siódemka”. Serb, mimo że łatwo wygrał pierwszego seta, nie zdołał przeciwstawić się w dwóch kolejnych Stefano Travagli. Włoch w kolejnej rundzie powalczy z Emilem Ruusuvuorim.

David Goffin (Belgia, 2) – Pierre-Hugues Herbert (Francja) 3:6, 7:5, 6:0

Nikołoz Basilaszwili (Gruzja, 6) – Andrea Arnaboldi (Włochy) 4:6, 7:5, 6:1

Stefano Travaglia (Włochy) – Miomir Kecmanović (Serbia, 7) 1:6, 6:4, 6:0

Alexander Bublik (Kazachstan, 8) – Salvatore Caruso (Włochy) 6:3, 6:3

Emil Ruusuvuori (Finlandia) – Jiri Vesely (Czechy) 6:3, 7:6 (4)