Antalya. Kontuzja Bublika. Czwarty tytuł dla Alexa de Minaura

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Alex de Minaur sięgnął po czwarte trofeum w karierze, wygrywając Antalya Open 2021. Australijczyk prowadził 2:0 w pierwszym secie, kiedy Alexander Bublik zdecydował poddać mecz po siedmiu minutach finału. Powodem była kontuzja prawego stawu skokowego.

Alex de Minaur i Alexander Bublik prezentowali najlepszą formę w ostatnim tygodniu, więc spodziewano się, że spotkanie finałowe zapewni wiele emocji i dobrego tenisa. Mecz o tytuł trwał jednak tylko siedem minut, a tenisiści zdążyli rozegrać zaledwie dwa gemy, które padły łupem Australijczyka. Kazach nie był w stanie kontynuować gry z powodu kontuzji, której nabawił się w półfinale.

Skręciłem wczoraj kostkę i skończyłem mecz, dzięki przypływowi adrenaliny. Miałem szczęście, że wygrałem – przyznał Bublik, który po intensywnej rehabilitacji pojawił się w środę na korcie, by walczyć o zwycięstwo w całym turnieju. – Próbowałem przygotować się do dzisiejszego meczu. Spędziłem wczoraj trzy godziny w sali fizjoterapeutycznej. Jest mi trudno, bo to mój trzeci finał, a jeszcze nigdy nie udało mi się wygrać – dodał.

Z kolei De Minaur dołożył czwarte trofeum do kolekcji. Poprzednie trzy turnieje wygrał w 2019 roku (Sydney, Atlanta, Zhuhai), a ostatni raz dotarł do finału w październiku 2020 roku, gdzie uległ Ugo Humbertowi.

Wiedziałem, że mam za sobą dobry sezon przygotowawczy, czuję się dobrze i jestem gotowy do rywalizacji – stwierdził Australijczyk. – Miałem dobre mecze na początku roku, wiele jakościowych spotkań. Jestem zadowolony z mojego poziomu gry i nie mogę się doczekać powrotu do Australii – podsumował.