Antalya. Michalski króluje w Turcji

/ Anna Niemiec , źródło: własne , foto: Olimpia Dudek

Daniel Michalski wygrał drugi z rzędu turniej rangi ITF z pulą nagród 15 tysięcy dolarów. W dwudniowym finale Polak pokonał Cezara Cretu i po raz trzeci w tym sezonie okazał się bezkonkurencyjny w tureckiej miejscowości.

Tenisiści rozpoczęli decydujący pojedynek w niedzielę. Rumun od razu stracił podanie, ale później wygrał trzy gemy z rzędu. Reprezentant Biało-Czerwonych szybko odrobił jednak stratę i do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie-break. W tej dodatkowej rozgrywce lepszy okazał się 21-latek urodzony w Warszawie i to on objął prowadzenie w meczu.

Po zakończeniu pierwszego seta mecz został przerwany z powodu opadów deszczu i zawodnicy mogli wrócić na kort dopiero w poniedziałek. Po wznowieniu gry Michalski szybko odskoczył na 4:0. Polski tenisista wypracowanej przewagi już nie roztrwonił i mógł się cieszyć ze zwycięstwa. Reprezentant Polski w poniedziałek wygrał w Antalyi drugi turniej z rzędu, a trzeci w tym sezonie. W połowie października warszawianin również okazał się bezkonkurencyjny w tureckiej miejscowości.

W poniedziałek Daniel Michalski wziął również udział w eliminacjach do challengera w Antalyi. Zmęczenie dało jednak o sobie już znać i Polak po przegraniu pierwszego seta 5:7 z Mickiem Veldheerem podał spotkanie.