Antalya. Michalski odrobił straty w finale. Drugi tytuł w sezonie

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: Paweł Rychter

Daniel Michalski wygrał turniej ITF w Antalyi (pula nagród: 15 tys. dolarów). W finale pokonał 2:6, 6:1, 6:3 Brytyjczyka Billego Harrisa. Dla naszego reprezentanta to drugiego turniejowe zwycięstwo w tym roku, a czwarte od początku zawodowej kariery.  

Korty w Antalyi to szczęśliwe miejsce dla Daniela Michalskiego. 21-letni tenisista z Warszawy regularnie wybiera się tam po rankingowe punkty i ostatnio w stu procentach realizuje swoje cele. Zarówno w połowie października, jak i tym razem, nie miał sobie równych i sięgnął po trofeum.

Co więcej, Polak miał serię dziewięciu zwycięstw w Antalyi bez straconego seta. Dopiero w dzisiejszym finale przerwał ją Billy Harris. Brytyjczyk również mógł poszczycić się passą dziewięciu wygranych w Antalyi, ponieważ triumfował w zeszłotygodniowych rozgrywkach.

Michalski potrafił jednak podnieść się po niepomyślnym początku i odrobić straty. Ostatecznie, po nieco ponad dwóch godzinach rywalizacji, zwyciężył 2:6, 6:1, 6:3. Na jego konto powędruje 10 punktów do rankingu ATP, dzięki którym przesunie się na sam początek piątej setki rankingu ATP. Aktualnie zajmuje 432. pozycję.

Odkąd Michalski przeszedł na zawodowstwo, wygrał cztery turnieje ITF. Dwa w Kairze przed dwoma laty i dwa w Antalyi w ostatnich tygodniach. Wszystkie turnieje rozgrywane były na kortach ziemnych.

Warto też odnotować deblowe zwycięstwo Michała Dembka w turnieju w Czechach. Partnerem Polaka był reprezentant gospodarzy Petr Nouza. W finale polsk0-czeska para pokonała 5:7, 6:4, 10-8 Scotta Duncana i Dominika Kellovsky’ego.


Wyniki

Finał:

Daniel Michalski (Polska, 3) – Billy Harris (Wielka Brytania, 4) 2:6, 6:1, 6:3