Antalya. Michalski z pierwszym trofeum w tym sezonie

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: Olimpia Dudek

Daniel Michalski bez straty seta wygrał turniej ITF w Antalyi (pula nagród: 15 tys. dolarów). W finale nasz reprezentant pokonał Rumuna Nicholasa Ionela 6:3, 6:4. To pierwsze turniejowe zwycięstwo Michalskiego w tym sezonie, a trzecie od początku kariery. 

21-letni tenisista z Warszawy był rozstawiony w tureckiej imprezie z numerem ,,2″. Od początku pewnie kroczył w kierunku trofeum, żadnemu rywalowi nie pozwalając na więcej niż zdobycie czterech gemów w secie. Ostatnimi czasy Michalski był jednak nieskuteczny w finałach. Przegrał trzy ostatnie, mimo że w każdym z nich nawiązał wyrównaną walkę z przeciwnikiem.

Tym razem to Polak był górą, choć w najważniejszym meczu zagrał z jedynym uczestnikiem turnieju wyżej od siebie notowanym w rankingu ATP. Utalentowany Nicholas Ionel ma dopiero 19 lat, a jest już sklasyfikowany w połowie piątej setki. Michalski pokonał go 6:3, 6:4.

Za zwycięstwo Michalski otrzyma 10 punktów do rankingu ATP. Obecnie zajmuje w nim 449. miejsce. Najwyżej był w lipcu tego roku, gdy wspiął się na pozycję numer 410.