Antalya. Pewne otwarcie faworyta

/ Dominika Opala , źródło: www.atptour.com /własne, foto: AFP

Rozstawiony z numerem jeden Matteo Berrettini ekspresowo zameldował się w drugiej rundzie Antalya Open. Włoch potrzebował niecałej godziny, by pokonać reprezentanta gospodarzy Ergi Kirkina. Z awansu mogli cieszyć się też m.in. Fabio Fognini i Alex de Minaur.

Matteo Berrettini rozpoczął sezon 2021 od pewnego zwycięstwa. Kluczem do pokonania Ergi Kirkina było skuteczne pierwsze podanie Włocha. Rzymianin zdobył 24 z 26 punktów po swoim pierwszym serwisie. Faworyt w partii otwarcia nie stracił nawet gema, z kolei w drugiej odsłonie reprezentant gospodarzy stawił już bardziej zacięty opór, ale to Berrettini miał cały czas mecz pod kontrolą. W efekcie po 56 minutach gry rozstawiony z numerem jeden tenisista zameldował się w drugiej rundzie, gdzie zmierzy się z bułgarskim kwalifikantem Dimitarem Kuzmanowem.

Pomyślałem, że to ważne, by zagrać w pierwszym tygodniu sezonu przed australijskim latem – powiedział po spotkaniu Berrettini. – Bardzo ciężko pracowałem i pierwszy raz od dwóch lat nie dotknęła mnie kontuzja w okresie przygotowawczym. Sądzę, że grałem dziś dobrze, więc mam nadzieję, że zbuduję pewność siebie tutaj.

Piątek był też dobrym dniem dla innego Włocha. Fabio Fognini miał nieco trudniejszą przeprawę niż jego rodak, ale mimo to zdołał zakończyć spotkanie w dwóch setach. 33-latek z San Remo pokonał kwalifikanta Michaela Vrbensky’ego, a w drugiej rundzie jego rywalem będzie Jeremy Chardy, który wyeliminował Radu Albota.

Z kolei Alex de Minaur stracił zaledwie trzy gemy w pojedynku z Malkiem Jazirim. Australijczyk powalczy o ćwierćfinał z Adrianem Andreewem. Bułgar pokonał w piątek Marsela Ilhna i jest piątym zawodnikiem ze swojego kraju, który wygrał mecz w cyklu ATP w ostatnich 20 latach.


Wyniki

Pierwsza runda singla:

Mateo Berrettini (Włochy, 1) – Ergi Kirkin (Turcja, WC) 6:0, 6:4

Fabio Fognini (Włochy, 3) – Michael Vrbensky (Czechy, Q) 6:4, 7:6 (4)

Alex de Minaur (Australia, 4) – Malek Jaziri (Tunezja) 6:2, 6:1

Jan-Lennard Struff (Niemcy, 5) – Pavel Kotow (Rosja, Q) 6:4, 6:3

Adrian Andreew (Bułgaria, Q) – Marsel Ilhan (Turcja, WC) 6:4, 6:3

Jeremy Chardy (Francja) – Radu Albot (Mołdawia) 6:3, 6:4

Hugo Grenier (Francja) – Alex Molcan (Słowacja, Q) 7:5, 6:4

Nicola Kuhn (Hiszpania) – Matthias Bachinger (Niemcy, Q) 3:6, 6:3, 4:1 i krecz

Dimitar Kuzmanow (Bułgaria, Q) – Laszlo Dżjere (Serbia) 6:1, 3:2 i krecz

Tristan Lamasine (Francja) – Egor Gerasimow (Białoruś) 7:6 (6), 6:2