Antalya. Pierwsi ćwierćfinaliści wyłonieni

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

David Goffin i Alex de Minaur łatwo wygrali swoje spotkania, zapewniając sobie miejsce w ćwierćfinale Antalya Open. Oprócz nich w sobotę w 1/4 finału znaleźli się też Nikołoz Basilaszwili i Stefano Travaglia. 

Po trudnym pojedynku w pierwszej rundzie, gdzie David Goffin musiał bronić pięciu piłek meczowych z Pierre-Huguesem Herbertem, przyszło łatwiejsze spotkanie. Belg znacznie podniósł poziom gry w porównaniu do czwartkowego starcia, a to poskutkowało wygraniem dziesięciu pierwszych gemów w spotkaniu z Nicolą Kuhnem. Na taką dominację tenisisty z Liege wpłynęła przede wszystkim skuteczność pierwszego podania, a także bezbłędne wykorzystywanie break pointów. Ostatecznie Hiszpan zdołał wygrać dwa gemy w całym meczu, na więcej nie pozwolił Belg, który zameldował się w ćwierćfinale po 56 minutach gry.

W walce o półfinał rywalem Goffina będzie Stefano Travaglia. Włoch pokonał w dwóch setach Emila Ruusuvouriego, choć w partii otwarcia Fin stawił zacięty opór i niewiele zabrakło, aby to on objął prowadzenie w pojedynku.

Z kolei Alex de Minaur nie zwalnia tempa i rozegrał kolejny błyskawiczny pojedynek. W pierwszej rundzie stracił tylko trzy gemy z Malkiem Jazirim. Tym razem Australijczyk oddał cztery gemy Adrianowi Andreewowi. 21-latek z Sydney sześciokrotnie przełamał przeciwnika i po 70 minutach zapewnił sobie udział w ćwierćfinale. Tam zmierzy się z Nikołozem Basilaszwilim. Gruzin stoczył bardziej zacięte spotkanie od De Minaura, ale skuteczność przy returnie pozwoliła mu zakończyć starcie z Altungiem Celikbilkiem w dwóch odsłonach.


Wyniki

Druga runda singla:

David Goffin (Belgia, 2) – Nicola Kuhn (Hiszpania) 6:0, 6:2

Alex de Minaur (Australia, 4) – Adrian Andreew (Bułgaria, Q) 6:3, 6:1

Nikołoz Basilaszwili (Gruzja, 6) – Altung Celikbilek (Turcja, WC) 7:6 (1), 6:4

Stefano Travaglia (Włochy) – Emil Ruusuvuori (Finlandia) 7:6 (5), 6:3