Antalya. Pierwsze od 15 miesięcy singlowe zwycięstwo Kani

/ Mateusz Geisler , źródło: własne, foto: AFP

Paula Kania wygrała dziś pierwszy singlowy mecz po ponad roku i trzech miesiącach przerwy. Polka rozpoczęła bój o udział w turnieju w tureckiej Antalyi (pula nagród 15 tys. dol.).

Ze względu na ponad roczną przerwę w grze, sosnowiczanka zupełnie zniknęła z rankingu. W związku z tym musi budować swoją pozycję od zera. Dlatego zdecydowała się na występ w niewielkim turnieju w Antalyi, gdzie walczy od kwalifikacji.

Kania w kończącym się tygodniu zanotowała powrót do turnieju WTA. W Taszkiencie wystąpiła jednak tylko w grze podwójnej. Występ może uznać za udany, ponieważ wraz z Yaną Sziżikową osiągnęły ćwierćfinał rywalizacji. Prosto ze stolicy Uzbekistanu Polka przyleciała do Turcji.

W meczu otwarcia ograła w dwóch setach 18-letnią Szwedkę, Lisę Zaar. By wystąpić w turnieju głównym Kania musi jutro pokonać Annę Ozerovą. Łotyszka jest na początku kariery i nigdy nie była jeszcze klasyfikowana w rankingu WTA.

Dzisiejsze zwycięstwo było pierwszym singlowym od 4 czerwca 2017 roku. Wówczas w kwalifikacjach do turnieju w brytyjskim Surbitonie (pula nagród 100 tys. dol.) w trzech wyrównanych setach wyższość sosnowiczanki musiała uznać Magdalena Fręch.


Wyniki

Pierwsza runda kwalifikacji:
Paula Kania (Polska) – Lisa Zaar (Szwecja) 6:2, 6:4