Antalya. Zawody odbędą się bez transmisji telewizyjnej

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: Tennisnet.com, foto: AFP

Niecodzienne informacje docierają z Turcji. Rozpoczynający się w przyszłym tygodniu turniej w Antalyi, który równolegle z zawodami w Delray Beach zainauguruje rozgrywki ATP Tour, nie będzie transmitowany. Kibice nie zobaczą zmagań w stolicy Turcji ani w telewizji, ani w Internecie.

Sytuacja w której fani tenisa nie będą mieli żadnego sposobu na obejrzenie rywalizacji w ramach turnieju cyklu ATP Tour jest zdecydowanie zaskakująca. Taka decyzja organizatorów dziwi tym bardziej w czasie pandemii. Aktualnie nawet możliwość obserwowania rywalizacji z trybun jest, w najlepszym wypadku, mocno ograniczona. Zawody w Antalyi będą jednym z dwóch, obok zawodów w Delray Beach, inauguracyjnych turniejów sezonu 2021. Ma w nim wziąć udział między innymi Kacper Żuk.

Tymczasem głównymi gwiazdami rywalizacji w Turcji będzie włoskie trio. Aż trzy z ośmiu rozstawionych pozycji w drabince zajmą zawodnicy z Italii. Najwyżej notowanym, który ma zagrać w Turcji jest Matteo Berrettini, trzecim pod tym względem Fabio Fognini, a szóstym Jannik Sinner. Oprócz nich głównymi gwiazdami tych zmagań będą natomiast David Goffin i Alex de Minaur.

Odbywającą się równolegle rywalizację na Florydzie będzie można zobaczyć. Zawody w Delray Beach będą transmitowane tak jak zwykle. Jeśli chodzi o zawody w Turcji kibice będą musieli polegać jednak na relacjach tekstowych i wynikach na żywo. Oby takie sytuacje nie stały się niczym regularnym.

Ze względu na wymaganą przez australijskie władze kwarantannę przed Australian Open zawody w Antalyi i Delray Beach będą jedynymi przeprowadzanymi w styczniu. Po nich odbędą się jednak rozgrywane Dubaju i Dosze kwalifikacje do zawodów w Melbourne. Jeszcze w tym miesiącu tenisiści i tenisistki przeniosą się do Melbourne, by odbyć kwarantannę.

Tylko nieco bogatszy jest kalendarz ATP Challenger Tour. Odbędą się trzy turnieje tej rangi, przy czym dwa z nich również w Turcji. Pierwszy rozpocznie się 18 stycznia w Stambule. Kolejne natomiast zaplanowano na ostatni tydzień stycznia w Quimper i Antalyi.