Antwerpia. Auger-Aliassime ponownie najlepszy

/ Jakub Karbownik , źródło: , foto:

Felix Auger-Aliassime pokonała Sebastiana Kordę w niedzielnym finale turnieju ATP 500 w Antwerpii. Tym samym Kanadyjczyk umocnił się na pozycji premiującej awans do kończącego sezon ATP Finals.

Rozgrywany w Turynie turniej dla ośmiu najlepszych singlistów mijającego roku zbliża się wielkimi krokami. O jedno z miejsc dających prawo występu na Półwyspie Apenińskim walczy między innymi Felix Auger-Aliassime. Kanadyjczyk w niedzielę zrobił kolejny znaczący krok, aby w połowie listopada udać się do Włoch. W dwunastym finale imprezy głównego cyklu tenisista  Kraju Klonowego Liścia sięgnął po trzeci tytuł mistrzowski.

Ten sezon jest niezwykle udany dla zawodnika zza Oceanu. Podczas lutowego turnieju w Rotterdamie Auger-Aliassime pokonał Stefanosa Tsitsipasa i wygrał pierwszy turniej w karierze. Osiągnięcie powtórzył przed tygodniem we Florencji, a w tym tygodniu ponownie okazał się bezkonkurencyjny. Tym razem w meczu o tytuł wyższość Kanadyjczyka musiał uznać Sebastian Korda.

W niedzielnym finale tenisista z Montrealu bardzo mądrze grał w obronie i czekał na szansę, by przełamać podanie rywala. Okazja nadarzyła się w szóstym gemie. Przy prowadzeniu 5:2 Auger-Aliassime ponownie miał „breaka”, którego nie wykorzystał. Jednak nim zawodnicy udali się na zmianę stron Kanadyjczyk zakończył seta za drugą piłką setową. Decydujące o losach spotkania przełamanie w drugiej partii miał miejsce w piątym gemie. Wypracowanej przewagi, rozstawiony z numerem drugim zawodnik już nie oddał i po blisko 90 minutach gry mógł świętować turniejowe zwycięstwo.

– Za mną kolejny wspaniały tydzień. Bardzo się cieszę z osiągniętego wyniku i z tego, że mogę teraz stać przed wami. Szczególne podziękowania należą się mojemu zespołowi oraz mojej rodzinie – nie krył radości podczas ceremonii dekoracji Auger-Aliassime.

Wygrywając drugi z rzędu turnieju, tenisista z Kanady umocnił się na siódmym miejscu w rankingu ATP Race. Jest to ostatnie miejsce dające awans do imprezy, która w dniach 13-20 listopada odbędzie w Turynie. Obecnie zawodnik z Kraju Klonowego Liścia ma na koncie 3225 punktów, a jego przewaga nad znajdującym się na ósmym miejscu Taylorem Fritzem wynosi 340 punktów. Tuż za Amerykaninem z piętnastoma punktami straty znajduje się Hubert Hurkacz.

 


Wyniki

Finał:

Felix Auger-Aliassime (Kanada, 2) – Sebastian Korda (USA) 6:3, 6:4