Antwerpia. Majchrzak odpadł w eliminacjach

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak szybko pożegnał się z zawodami ATP Tour 250 w Antwerpii. Polak odpadł już w pierwszej rundzie eliminacji, przegrywając w trzech setach z Amerykaninem Marcosem Gironem.

Ostatni miesiąc to dla Kamila Majchrzaka pasmo porażek. Odkąd Polak sięgnął po tytuł we wrześniowym challengerze w Prościejowie, w kolejnych zawodach odpadał już po pierwszym meczu.

Niestety, w eliminacjach do turnieju ATP Tour 250 w Antwerpii było podobnie. Marcos Giron zaczął spotkanie z Majchrzakiem zdecydowanie lepiej. Szybko wywalczył dwa przełamania i wyszedł na prowadzenie 5:1. Później nasz tenisista odrobił część strat, obronił dwa setbole, lecz przy trzeciej okazji Amerykanin zamknął partię.

Drugą odsłonę lepiej zaczął Polak, przełamując przeciwnika w trzecim gemie. Giron miał od razu dwie szanse na odrobienie strat, lecz nie zdołał ich wykorzystać. Potem Majchrzak pewnie pilnował już własnego podania i zwyciężył 6:4.

Wygrana w całym meczu była z pewnością w zasięgu piotrkowianina. W decydującym secie miał trzy okazje na przełamanie rywala. Sam na początku partii też oddalił trzy break pointy, lecz w końcówce stracił podanie. Giron nie wypuścił już tej szansy z rąk i po czwartej piłce meczowej wygrał cały pojedynek – 6:3, 4:6, 6:3.