Arnaud Clement i Fabrice Santoro zagrają w Katowicach

/ Antoni Cichy, źródło: informacja prasowa/własne, foto: katowiceopen.com

Już w poniedziałkowy wieczór kibiców w Spodku czeka nie lada gratka. W pokazowym meczu zagrają ze sobą Arnaud Clement i Marcin Matkowski oraz Fabrice Santoro i Sergi Bruguera.

Starcie gwiazd w Kia Tennis Show zaplanowano na godzinę 18:20. Początkowo mieli w nim wystąpić Guy Forget i Richard Krajicek, ale wycofali się z powodu kontuzji. W ich miejsce zaproszono dwie wielkie postacie francuskiego tenisa. Clement to kapitan drużyny Trójkolorowych na Puchar Davisa, finalista Australian Open 2001 czy triumfator turnieju deblistów na Wimbledonie w 2007 roku. Santoro może się poszczycić sześcioma tytułami ATP w singlu, a także dwoma triumfami w deblu w Australian Open.

Kibice tenisa w Polsce nie mieli okazji do obejrzenia zawodników tego formatu od czasu kariery Wojciecha Fibaka. Każdy z zawodników tenisowego show ma na koncie znaczące sukcesy sportowe. Ciekawostką jest, że Arnaud Clement oraz Fabrice Santoro zagrali ze sobą jeden z najdłuższych meczów w historii męskiego tenisa – w I rundzie Rolanda Garrosa z 2004 roku. Mecz trwał 6 godzin i 33 minuty i był rozgrywany przez dwa dni – mówi Paweł Owczarz, Dyrektor Turnieju.

O godzinie 16:20 w Lany Poniedziałek uczestnicy Kia Tennis Show wezmą udział w sesji autografów, która będzie miała miejsce na antresoli Spodka.

Forbet