Ash Barty i Rado sięgają po sztukę, by pomóc spełnić marzenia

/ Redakcja , źródło: własne / materiał prasowy Rado, foto: Rado

O tenisowych zdolnościach Ashleigh Barty wiedzą wszyscy. Australijka jest liderką rankingu WTA od sierpnia 2019 roku i nic nie wskazuje na to, by sytuacja miała się zmienić. Dzięki firmie Rado możemy też się przekonać o jej artystycznym talencie i dobrym sercu. 

Najlepsza tenisistka na świecie i ambasadorka marki Rado połączyła siły z australijskim artystą Ashvinem Harrisonem. Owocem ich współpracy jest unikalne dzieło sztuki powstałe w niezwykle oryginalny sposób – Barty uderzała zanurzoną wcześniej w farbie piłkę tenisową. Wszystko to w szczytnym celu. 10 stycznia obraz trafił na licytację, a uzbierane pieniądze pomogą spełnić marzenia nieuleczalnie chorych dzieci.

Inicjatorem przedsięwzięcia jest zegarmistrzowska firma Rodo. W związku z tym do wylicytowania na aukcji jest nie tylko obraz i gadżety tenisowe (rakiety i piłki wykorzystane przy tworzeniu działa), ale też zegarki z limitowanej edycji Rado HyperChrome Ash Barty. Wyprodukowano ich tylko 996, co ma związek z datą urodzenia Australijki. Barty przyszła na świat w 1996 roku.

Aukcja potrwa do końca stycznia. Przeprowadza ją uznana galeria sztuki Singulart pod TYM ADRESEM. Cały uzyskany dochód zostanie przekazany na konto fundachu Make-AWish Australia, która spełnia marzenia nieuleczalnie chorych dzieci. Misją organizacji jest spełnić życzenie każdego potrzebującego dziecka, a motywacją wiara, że realizacja takiego marzenia może mieć kluczowe znaczenie w leczeniu małego pacjenta.

Powstały obraz przypadł do gustu Adrianowi Bosshardowi. – Sztuka i wyszukane wzornictwo są zakodowane w DNA marki Rado. Połączenie talentu naszej ambasadorki Ash i kreatywności Ashvina z etosem wzornictwa Rado to okazja jedyna w swoim rodzaju – powiedział dyrektor generalny Rado, zaznaczając też, że odczuwa dumę z bycia częścią tego projektu i liczy na dobry wynik aukcji.

Przypomnijmy, że licytacja potrwa do 31 stycznia. Dwa dni wcześniej zostanie rozegrany finał kobiecego Australian Open. Ash Barty jest faworytką do zwycięstwa w tych zawodach.