Ashleigh Barty: nadal jestem tą samą osobą, mam tylko inny numer obok nazwiska

/ Michał Krogulec , źródło: własne/The Age, foto: AFP

Australijka Ashleigh Barty spędzała ostatnio czas w kraju. Premier stanu Queensland Annastacia Palaszczuk osobiście spotkała się z mistrzynią Roland Garros 2019.

Jest inspiracją dla wielu osób, w tym dla mnie – powiedziała o Barty mająca polskie korzenie premier Palaszczuk (dziadkowie od strony ojca byli Polakami), na specjalnie zorganizowanej konferencji w Brisbane na Pat Rafter Arena. Potwierdzono również udział tenisistki w turnieju WTA rozgrywanym w styczniu 2020 roku.

W spotkaniu wzięło udział również kilkadziesiąt młodych dziewcząt, które mogły przez godzinę wymienić kilka uderzeń z triumfatorką tegorocznego turnieju Wielkiego Szlema na kortach w Paryżu oraz liderką rankingu WTA.

Nadal jestem tą samą osobą, mam tylko inny numer obok nazwiska – mówiła Barty na Pat Rafter Arena w Brisbane. W tym mieście oraz w Ipswich spędzała ostatnie kilkanaście dni, odpoczywając po Wimbledonie z najbliższymi jej osobami przed cyklem turniejów na kortach twardych.

Numer jeden kobiecego tenisa nie zauważyła zmiany w podejściu do tenisa po objęciu pierwszego miejsca w rankingu – Małe rzeczy się zmieniają, ale sposób w jaki żyję, w ogóle się nie zmienił – powiedziała Barty. Od 1976 roku, kiedy to Evonne Goolagong Cawley była liderką notowania WTA, reprezentantka Australii ponownie jest najlepsza w rankingu.