Astana. Debel w półfinale!

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: LOTOS PZT Polish Tour

Hubert Hurkacz i Jan Zieliński

W ćwierćfinale turnieju w Astanie Hubert Hurkacz i Jan Zieliński znów stanęli przed niełatwym zadaniem. Ich rywalami byli Włosi Simone Bolelli i Fabio Fognini, którzy całkiem solidnie spisują się w tym sezonie. W lipcu wygrali nawet turniej w Umagu.

To oni lepiej zaczęli też czwartkowe starcie. Co prawda z przełamania w pierwszym gemie nie cieszyli się długo, bo mecz zaczął się od czterech breaków z rzędu, jednakże byli nieco skuteczniejsi od Polaków. W zasadzie wszystkie gemy w tym secie były wyrównane i Włosi zdołali jeszcze raz odebrać Polakom serwis w siódmym gemie. Tym razem prowadzenie nie dali sobie odebrać i wygrali seta 6:4.

Od początku drugiej partii inicjatywę przejęli jednak Biało-Czerwoni. Co prawda, podobnie jak rywale, pierwsze przełamanie szybko stracili, ale wyraźnie zaczęli prezentować się na korcie lepiej od rywali. Nawet jeśli zawodził ich momentami serwis. Od stanu 2:2 już tylko Hurkacz i Zieliński wygrywali gemy, dzięki czemu doprowadzili do supertiebreaka. Zaczęli go wyśmienicie, bo od prowadzenia 4:0, jednak po kilku minutach było już 5:5. Do końca walka toczyła się punkt za punkt, ale nasi tenisiści wyszli z niej zwycięsko! Wygrali 11:9, wykorzystując drugą piłkę meczową. O finał zmierzą się z Francuzami Adrianem Mannarino i Fabrice’em Martinem.


Wyniki

Ćwierćfinał

Hubert Hurkacz, Jan Zieliński (Polska) – Simone Bolelli, Fabio Fognini (Włochy) 4:6, 6:2, [11:9]