Astana. Jeden set to za mało

/ Jakub Karbownik , źródło: , foto:

Hubert Hurkacz i Jan Zieliński ulegli Adrianowi Mannarino i Fabricowi Martinowi w meczu 1/2 finału rywalizacji deblowej turnieju ATP 500 w Astanie. Tym samym najlepszy polski tenisista zakończył tegoroczny występ na kortach w stolicy Kazachstanu.

Piątek był niezwykle pracowitym dniem dla dziesiątego tenisisty świata. Hubert Hurkacz najpierw wyszedł na kort, aby rywalizować o półfinał w grze pojedynczej. Następnie razem z Janem Zielińskim mieli szanse na drugi w karierze wspólny finał deblowy. Jednak ani mecz przeciwko Stefanosowi Tsitsipasowi ani, gdy po drugiej stronie siatki stanęli Adrian Mannarino i Fabrice Martin nie zakończył się po myśli tenisistów z Polski.

Kluczowym dla losów pierwszej partii był szósty gem, w którym biało-czerwoni przełamali rywali do zera. Kolejnego „breaka” dołożyli w ósmym gemie, który był ostatnim w tej odsłonie. W drugiej partii, tak jak w poprzedniej, obaj tenisiści z jednego duetu stracili po razie swój serwis. Jednak tymi, którzy nie utrzymali podania byli tym razem Hurkacz i Zieliński. Super tie-break lepiej się zaczął dla Francuzów, którzy wyszli na prowadzenie, ale Polacy zdołali doprowadzić do wyrównania 3-3 i 4-4. Od tego momentu punktowali niemal wyłącznie Mannarino i Martin, którzy zapewnili sobie miejsce w niedzielnym finale.

Rywalami Francuzów w drodze po pierwszy wspólny tytuł mistrzowski będą Mate Pavić i Nikola Mektić.


Wyniki

Półfinał:

A. Mannarino, F. Martin (Francja, Francja) – H. Hurkacz, J. Zieliński (Polska, Polska) 2:6, 6:2, 10-5