Astana. Jubileusz Dżokovicia

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Triumfatorem turnieju Astana Open został Novak Dżoković. Serb w finale pokonał Stefanosa Tsitsipasa, dzięki czemu zdobył dziewięćdziesiąty tytuł w karierze i zapewnił sobie udział w ATP Finals.

Były lider światowego rankingu w niedzielnym spotkaniu zaprezentował się z bardzo dobrej strony. W imponującym stylu spisywał się przede wszystkim we własnych gemach serwisowych. Przy własnym podaniu wygrał 41 z 48 punktów i ani razu nie musiał nawet bronić się przed stratą serwisu. W związku z tym do zwycięstwa w każdej partii wystarczyło mu jedno przełamanie. W pierwszym secie 21-krotny mistrz turniejów wielkoszlemowych zdobył „breaka” w ósmym gemie, a w drugiej odsłonie meczu w piątym, dzięki czemu po 75 minutach gry mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

Zawsze marzyłem o tym, że będę miał wspaniałą karierę, ale nigdy nie spodziewałem się, że zdobędę dziewięćdziesiąt tytułów – przyznał w trakcie ceremonii wręczenie nagród reprezentant Serbii. – Zawsze chciałem jednak bić się o najwyższe cele w naszej dyscyplinie. 

W Astanie Novak Dżokovic zdobył 500 punktów do rankingowych, dzięki czemu zapewnił sobie przepustkę do ATP Finals w Turynie.


Wyniki

Finał singla

Novak Dżoković (Serbia, 4, WC) – Stefanos Tsitsipas (Grecja, 3) 6:3 6:4