Astana: Kania sprawczynią niespodzianki

/ Tomasz Krasoń, źródło: itftennis.com/własne, foto: Adam Nurkiewicz / Mediasport

Paula Kania pokonała Stephanie Foretz Gacon w pierwszej rundzie turnieju ITF w Astanie (pula nagród 100 tysięcy dolarów). 19-letnia Polka dostała się do głównej drabinki jako szczęśliwa przegrana z eliminacji i sprawiła dużą niespodziankę, eliminując najwyżej rozstawioną uczestniczkę imprezy. Kania triumfowała 3:6, 7:6(4), 6:3.

Początek spotkania należał do notowanej na 83. miejscu w rankingu WTA Francuzki. W pierwszym secie Foretz Gacon była lepsza o dwa breaki i triumfowała 6:3. Później obraz gry się wyrównał. Kania coraz skuteczniej potrafiła przeciwstawiać się bardziej doświadczonej rywalce i doprowadziła do rozgrywki tie breakowej. W niej triumfowała 7-4. Trzeciego seta lepiej rozpoczęła nasza tenisistka. Kania szybko przełamała rywalkę i choć Foretz Gacon zdołała tę stratę zniwelować, to na kolejnego breaka Polki nie znalazła już odpowiedzi. Sosnowiczanka wygrała ostatecznie 6:3.

O ćwierćfinał Paula Kania zagra z Ling Zhang, która reprzentuje Hongkong. Przypomnijmy, że Polka dostała sie do turnieju w Astanie jako szczęśliwa przegrana. W finale eliminacji nie sprostała Kseni Łykinie.

Paula Kania (Polska, LL) – Stephanie Foretz Gacon (Francja, 1) 3:6, 7:6(4), 6:3