ATP. Alcaraz zadebiutuje w Top 10

/ Dominika Opala , źródło: własne /www.twitter.com, foto: AFP

Carlos Alcaraz w poniedziałek przełamie kolejną barierę. Hiszpan zadebiutuje w Top 10 rankingu ATP i będzie najmłodszym zawodnikiem, który tego dokonał od czasu Rafaela Nadala w 2005 roku.

Carlos Alcaraz nie przestaje zachwycać i z turnieju na turniej łamie kolejne bariery. Po awansie do półfinału imprezy w Barcelonie, młody Hiszpan zadebiutuje w poniedziałek wśród dziesięciu najlepszych tenisistów na świecie. 18-latek z Murcii ma szansę także na zdobycie trzeciego tytułu w tym roku, jeśli uda mu się wygrać w stolicy Katalonii.

W poniedziałek Alcaraz zostanie dwudziestym nastolatkiem w historii, który uplasuje się w czołowej „dziesiątce” zestawienia ATP i pierwszym od czasu Andy’ego Murraya w 2007 roku. Dwunastu z tych dziewiętnastu nastolatków zostało później liderami światowego rankingu i wydaje się, że czeka to też w przyszłości młodego Hiszpana, patrząc na jego rozwój i talent.

W klasyfikacji najmłodszych debiutantów w Top 10, podopieczny Juana Carlosa Ferrero zajmie dziewiątą lokatę. Alcaraz bęzie najmłodszym tenisistą, który przełamie barierę pierwszej „dziesiątki” od czasu sowjego rodaka, Rafaela Nadala w 2005 roku.

Co ciekawe, „Rafa” także miał 18 lat, kiedy udała mu się ta sztuka i także nastąpiło to po turnieju w Barcelonie. Jakby mało było podobieństw, to nastąpi to także tego samego dnia – 25 kwietnia.