ATP Cup. Finał nie dla nas

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

Po bardzo wyrównanym meczu Huberta Hurkacza z Roberto Bautistą Agutem stało się jasne, że Polacy nie zagrają w finale ATP Cup. Wrocławianin w trwającym niemal trzy godziny meczu uległ tenisiście z Hiszpanii. Dwa sety zakończyły się wyrównanymi tiebreakami.

Po porażce Jana Zielińskiego z Pablo Carreno Bustą Hubert Hurkacz musiał wygrać z Roberto Bautistą Agutem aby zachować szanse Polaków na finał. Zadanie nie było łatwe, a mecz lepiej rozpoczął Hiszpan. Już w trzecim gemie zdobył przewagę przełamania. Był to jedyny słabszy gem serwisowy naszego reprezentanta w tej partii. W całym secie zaliczył aż dziesięć asów i miał dobrą celność pierwszego podania. Straty poniesione na początku partii zdołał odrobić w ósmym gemie. Ostatecznie decydujący był tiebreak. Hurkacz prowadził w nim już 4:1, niestety Bautista Agut odrobił straty. Hiszpan wygrał 8:6.

W drugim secie od razu zdecydowanie inicjatywę przejął Polak. Zdobył przewagę breaka w pierwszym gemie. Choć z trudem, to obronił ją w kolejnym, po czym u jego rywala zaczął się zdecydowanie słabszy okres gry. Hurkacz pokazywał się za to z bardzo dobrej strony. Zdołał jeszcze powiększyć przewagę i wygrał tę część meczu 6:2.

W decydującej partii Bautista Agut powrócił dobrej gry i był to najbardziej emocjonujący z setów. Obfitował w długie gemy rozgrywane na przewagi, szczególnie w końcówce. Powodem tego była słabnąca dyspozycja serwisowa obydwu zawodników, ale niestety w szczególności Polaka. Hiszpan miał przy podaniu Hurkacza piłki meczowe na 6:4 i 7:5, ale udało się naszemu zawodnikowi doprowadzić do tiebreaka. W nim niestety Bautista Agut był górą. Wykorzystując trzeciego meczbola wygrał 7:5 i wprowadził swoją reprezentację do finału.