ATP Cup. Mnóstwo hitów w fazie grupowej!

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne, foto: AFP

Po losowaniu grup ATP Cup możemy być pewni, że emocji nie zabraknie. Czeka nas wiele świetnych meczów, w których trudno wytypować faworyta. Oto największe hity rozgrywek grupowych.

W grupie A spotkają się Serbowie, Niemcy i Kanadajczycy. To oznacza wielkie starcia pomiędzy Novakiem Dżokoviciem a dwoma tenisistami młodego pokolenia – Alexandrem Zverevem i Denisem Shapovalovem. Lider światowego rankingu będzie faworytem tych meczów, aczkolwiek stoi przed nim niezwykle trudne zadanie. Równie interesująco zapowiada się mecz między wyżej wymienioną dwójką tenisistów. Niemiec grał do tej pory pięć razy z Kanadyjczykiem i wygrał trzy z tych pojedynków.

Gruba B przyniesie nam hitowe starcie pomiędzy Rafaelem Nadalem a Stefanosem Tsitsipasem. Będzie to spotkanie odpowiednio drugiego i szóstego zawodnika w rankingu ATP. Obydwaj nie mogą również lekceważyć Alexa de Minaura, który może napsuć im sporo krwi. Mimo to, największym faworytem tej grupy są Hiszpanie, którzy oprócz Rafaela Nadala mają jeszcze w składzie Roberto Bautistę Aguta, jednak 32-latek uniknie starć z Tsitsipasem i De Minaurem.

W grupie C warto zwrócić uwagę na mecz Dominika Thiema z Gaelem Monfilsem. Trudno przewidzieć, czego można spodziewać się po Francuzie. Mnóstwo emocji może również przynieść starcie innego francuskiego tenisisty Benoita Paire’a z Włochem Fabio Fogninim. Obydwaj są zawodnikami bardzo charakterystycznymi, którzy mają spore problemy z panowaniem nad nerwami.

Natomiast w grupie D najbardziej interesującym meczem będzie pojedynek Rosjanina Daniiła Miedwiediewa z Argentyńczykiem Diego Schwartzmanem. Obydwaj mają ogromny potencjał i są w stanie poprowadzić swoje reprezentacje do sukcesów w tym turnieju. Warto dodać, że oprócz finalisty US Open 2019 Rosjanie mają do dyspozycji Andrieja Rublowa, więc ich skład prezentuje się niesamowicie okazale. Rublow nie będzie jednak musiał mierzyć się ze Schwartzmanem. W grupie D bierze udział jeszcze Japonia i z pewnością warto śledzić mecze z udziałem Keia Nishikoriego.

Turniej ATP Cup rozpocznie się 1 lutego. Miejscem zmagań będą korty Melbourne Park. Z każdej grupy wyjdzie tylko jedna drużyna, więc margines błędu jest bardzo mały. Rozgrywki zakończą się 5 lutego.