ATP Cup. Novak Dźoković nie zagra, Francja zastąpi Austrię

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne, foto: AFP

ATP poinformowało o sporych zmianach w zbliżającym się wielkimi krokami ATP Cup. W turnieju nie wystąpi reprezentacja Austrii, a jej miejsce zajmą Francuzi. Udziału w australijskiej imprezie nie weźmie również Novak Dźoković.

Austriacy wycofali się z tegorocznego ATP Cup z powodów nieobecności swojego lidera Dominika Thiema oraz drugiego najlepszego tenisisty z tego kraju, czyli Dennisa Novaka. Zastępstwo zostało bardzo szybko znalezione i do turnieju dołączy reprezentacja Francji. Najwyżej sklasyfikowanym tenisistą kadry Trójkolorowych będzie Ugo Humbert.

To jednak nie koniec zmian. W Sydney nie pojawi się także Novak Dźoković. To ogromne osłabienie dla reprezentacji Serbii. Ostatnio wokół lidera światowego rankingu panuje wielkie zamieszanie. 20-krotny triumfator imprez wielkoszlemowych nie informuje o tym, czy jest zaszczepiony, a to stanowi warunek przystąpienia do zbliżającego się Australian Open. Włącznie z tenisistami i tenisistkami zaszczepieni muszą być również ich sztaby. Jedyne odstępstwa od tej zasady są dopuszczalne tylko w przypadku, gdy niezależna rada medyczna przyzna zwolnienie z tego obowiązku.

Cały czas dochodzą nowe spekulacje dotyczące tego tematu. Na ten moment z oficjalnych wiadomości wynika jednak tylko tyle, że Dźoković nie zagra w Sydney w ramach ATP Cup. Natomiast kwestia występu w Australian Open w Melbourne wciąż pozostaje sprawą otwartą, ale nikt nie zamierza iść Serbowi na rękę i będzie musiał spełnić jeden z dwóch warunków – albo być zaszczepionym, albo otrzymać zwolnienie od rady medycznej.