ATP Cup. Polacy poznali rywali

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Hiszpania pokonała Serbię 2:1 w ostatnim meczu grupy A i to Hiszpanie będą półfinałowymi rywalami reprezentacji Polski w piątkowym półfinale.

W środową noc polskiego czasu mecz Polski z Argentyną wyłonił drużynę, która uzyskała awans do półfinału z grupy D. Kilka godzin później taką samą sytuację mieliśmy wśród zespołów walczących o awans z grupy A. Po dwóch kolejkach spotkań zarówno Hiszpanie, jak i Serbowie mieli komplet zwycięstw i o tym, kto zagra w 1/2 finału przeciwko biało-czerwonym zdecydowało bezpośrednie starcie.

Rozstrzygnięcie poznaliśmy już po meczach singlowych. W pierwszej pojedynku Pablo Carreno Busta pokonał 6:3, 6:4 Filipa Krajinovicia. Z kolei w drugim spotkaniu Roberto Bautista Agut wygrał z Dusanem Lajoviciem tracąc pięć gemów. Honorowy punkt dla Serbów zdobył duet Nikola Cacic/Matej Sabanov, którzy uporali się z Alejandro Davidovichem Fokiną i Pedro Martinezem 6:7(5), 6:3, 10-5.

Drugie zwycięstwo w turnieju odnieśli z kolei tenisiści z Chile. Zawodnicy z Ameryki Południowej zmierzyli się z Norwegią. Po tym, jak w grach singlowych obie reprezentacje podzieliły się zwycięstwami, losy spotkania rozstrzygnęło spotkanie gry podwójnej. W nim lepiej wypadli Chilijczycy i to im przypadło trzecie miejsce w grupie A. Również trzecią lokatę, tyle że w grupie D zajęli Grecy. Tenisiści z Hellady 2:1 uporali się z Gruzinami. Losy spotkania rozstrzygnięte były już po grach singlowych, ale Gruzini zdołali wygrać mecz deblistów.

 


Wyniki

Grupa A

Norwegia – Chile 1:2

Viktor Durasovic – Alejandro Tabilo 1:6, 7:6(5), 1:6

Casper Ruud – Cristian Garin 6:4, 6:1

Andreja Petrovic/Leyton Rivera – Marcelo Tomas Barrios Vera/Alejandro Tabilo 0:6, 4:6

Serbia – Hiszpanian 1:2

Filip Krajinovic – Pablo Carreno Busta 3:6, 4:6

Dusan Lajovic – Roberto Bautista Agut 1:6, 4:6

Nikola Cacic/Matej Sabanov – Alejandro Davidovich Fokina/Pedro Martinez 6:7(5), 6:3, 10-5

Grupa D

Grecja – Gruzja 2:1

Michail Pervolarakis – Aleksandre Metreveli 6:3, 6:2

Stefanos Tsitsipas – Nikoloz Basilashvili 4:1 i krecz

Aristotelis Thanos/Petros Tsitsipas – Aleksandre Bakshi/Aleksandre Metreveli 6:4, 3:6, 14-16