ATP Dallas. Będzie amerykański finał

/ Łukasz Duraj , źródło: https://www.atptour.com/, własne, foto: AFP

Turniej w Dallas wkracza w decydującą fazę. W sobotni wieczór i niedzielną noc poznaliśmy tamtejszych finalistów. O tytuł w Teksasie zagrają dwaj Amerykanie.

W półfinałach przed miejscową publicznością zaprezentowali się aż trzej reprezentanci gospodarzy. W starciu dwóch zawodników z USA lepszy od Bena Sheltona okazał się Tommy Paul. Tenisista ze stanu New Jersey pokonał młodszego kolegę w dwóch setach.

W pierwszej partii nie brakowało ciasnych gemów. 26-letni Paul kilka razy musiał mocno powalczyć o utrzymanie serwisu, ale ostatecznie nie dał się przełamać, a sam odebrał podanie przeciwnika dwa razy. W drugiej odsłonie Shelton zaprezentował się nieco lepiej, ale i tak nie zdołał zniwelować straty „brejka”, którą poniósł w trzecim gemie. Jego rywal dobrze pilnował zdobytej przewagi i pewnie zamknął seta i mecz przy swoim podaniu, osiągając wynik 6:4.

Po spotkaniu zwycięzca udzielił wywiadu, w którym stwierdził:

Ben to trudny rywal, a jego serwis jest niesamowity. Sądzę, że korty dziś mi pomogły, bo piłka nie skakała tak wysoko, jak w innych miejscach, więc było mi łatwiej uderzać czysto i wygodnie. Jednocześnie wiedziałem, że muszę być solidny i nie popełniać błędów. Nie wolno dać mu nic za darmo lub grać krótko, bo na pewno to wykorzysta. Spisałem się dobrze, choć mój serwis mógł dziś pracować lepiej. Cieszę się, że udało mi się wywalczyć wiele zaciętych gemów przy moim podaniu, to było bardzo ważne – podkreślił.

Rywalem Paula w meczu o tytuł będzie Marcos Giron. Nierozstawiony zawodnik bez kłopotów uporał się z Francuzem Adrianem Mannarino.

Dotychczas obaj finaliści grali ze sobą dwa razy, a każdy z nich zapisał na swoim koncie po jednym zwycięstwie. Ich ostatni pojedynek z 2023 roku wygrał Paul. Tommy odniósł ten triumf w zawodach ATP Masters 1000 w Kanadzie i nie stracił wtedy seta.


Wyniki

 

ATP Dallas (półfinały):

T. Paul (USA, 2) – B. Shelton (USA, 3) 6:2 6:4

M. Giron (USA) – A. Mannarino (Francja, 4) 6:1 6:3