ATP. Dominic Thiem ogłosił zmianę

/ Jakub Karbownik , źródło: www.twitter.com/własne, foto: AFP

Dominic Thiem ogłosił decyzję o zmianie w sztabie szkoleniowej na jaką się zdecydował były trzeci tenisista świata. Najlepszy singlista US Open 2020 rozstał się z trenerem, który doprowadził go do największych sukcesów.

Austriak i Nicolas Massu współpracę rozpoczęli w 2019 roku. Od tamtego czasu zawodnik z Wiener Nuestadt dotarł między innymi na trzecie miejsce w zestawieniu najlepszych tenisistów świata, a także sięgnął po tytuł mistrzowski w rywalizacji singlowej na kortach Flushing Meadows w 2020 roku. Ostatni czas był jednak niezwykle trudny dla Austriaka, który na wskutek kontuzji nadgarstka opuścił wiele turniejów. W efekcie wypadł poza top 100 rankingu ATP. Thiem ostatnio wrócił do gry, ale powrót nie jest łatwy. W związku z tym postanowił coś zmienić i rozstać się ze swym trenerem.

– Cóż za niesamowita podróż… Wszystko zaczęło się na początku 2019 roku – przybyłeś ze swoją niesamowitą energią i niezwykłą miłością do sportu. W ten sposób wygraliśmy US Open i Indian Wells. Ale dotarliśmy też do finału Australian Open, French Open i dwukrotnie ATP Finals. Myślę, że to pokazuje, że jesteśmy niesamowitym zespołem. Ale niestety wszystko ma swój koniec i ten koniec nadszedł właśnie teraz. Wspólnie zdecydowaliśmy, że od przyszłego tygodnia pójdziemy różnymi drogami. Dziękuję z całego serca za ten niesamowity i piękny czas Nico. Życzę ci wszystkiego najlepszego, a nasza przyjaźń będzie trwała wiecznie – napisał na swych mediach społecznościowych Austriak.

Ostatnim turniejem podczas, którego 111. obecnie tenisista świata współpracował ze złotym medalistą olimpijskim z Aten była impreza w Estoril. Austriak pożegnał się z rywalizacją po spotkaniu 1/4 finału.