ATP Finals. Alcaraz komentuje zwycięstwo nad Rublowem

/ Łukasz Duraj , źródło: https://www.atptour.com/, własne, foto: AFP

Carlos Alcaraz odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w finałach ATP. Mistrz tegorocznego Wimbledonu pokonał w dwóch setach Andrieja Rublowa i zachował szansę na awans do półfinału tych prestiżowych rozgrywek. Po spotkaniu z Rosjaninem Hiszpan udzielił wywiadu, w którym podzielił się swoimi odczuciami, związanymi z rywalizacją w Turynie.

Po dwóch kolejkach grupowych ATP Finals Carlos Alcaraz legitymuje się bilansem 1-1 i wciąż może znaleźć się w najlepszej czwórce imprezy. Po porażce w pierwszym spotkaniu 20-latek musiał wygrać z Rublowem i dokonał tego w dobrym stylu. Na konferencji prasowej drugi zawodnik rankingu ocenił swoją dyspozycję następująco:

Dziś zagrałem zupełnie inaczej, na zdecydowanie wyższym poziomie. Jeśli chcę coś osiągnąć w tym turnieju, to muszę prezentować się właśnie w ten sposób. Wczoraj odbyłem udany trening, który pomógł mi odnaleźć właściwą jakość. Musiałem ją pokazać także w trakcie meczu i sądzę, że mi się udało. Jestem z siebie bardzo zadowolony.

Zwycięstwo w starciu z Rublowem było jedynie pierwszym krokiem do celu, jakim dla Alcaraza jest awans do półfinału. By mieć na to szansę i nie oglądać się na rywali, Hiszpan powinien pokonać Daniiła Miedwiediewa. Młody tenisista wie już, jak podejdzie do tego pojedynku:

Muszę być zrelaksowany. Nawierzchnia jest naprawdę szybka, więc należy przejmować inicjatywę i być agresywniejszym od przeciwnika. To kluczowe, jeśli ktoś myśli o zdobyciu końcowego trofeum – podsumował.

Daniił Miedwiediew i Carlos Alcaraz mierzyli się dotychczas czterokrotnie, a bilans ich wzajemnych spotkań jest remisowy.