ATP Finals. Kubot i Melo nie zagrają o tytuł

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Łukasz Kubot oraz Marcelo Melo nie zagrają w meczu o tytuł ATP Finals. Polak i Brazylijczyk przegrali w dwóch setach spotkanie z Pierre’em-Huguesem Herbertem oraz Nicolasem Mahutem. Tym samym zakończyli sezon 2019.

Ostatnie dni są dla Pierre’a-Huguesa Herberta i Nicolasa Mahuta niezwykle udane. Najpierw Francuzi wygrali turniej ATP Masters 1000 w paryskiej hali Bercy, później jak burza przeszli przez fazę grupową ATP Finals. W obu turniejach nie przegrali wcześniej nawet seta.

Ostatnią porażkę Herbert i Mahut ponieśli w meczu z… Łukaszem Kubotem i Marcelo Melo. Miało to miejsce w półfinale zawodów w Wiedniu. W Londynie obie pary mierzyły się przed rokiem w fazie grupowej. Francuzi zwyciężyli w dwóch setach, a potem dotarli aż do finału.

Teraz powtórzyli ten sukces, wykorzystując przede wszystkim problemy serwisowe Melo. W pierwszym secie Brazylijczyk dwukrotnie stracił podanie i w dużej mierze właśnie przez to „nasza” para przegrała 3:6. Na domiar złego Brazylijczyk nie zdołał wygrać także trzeciego gema serwisowego – na samym początku drugiej odsłony.

Na szczęście Herbert z Mahutem także nie serwowali idealnie. Pierwszy dwukrotnie stracił serwis w drugiej partii, więc Kubot i Melo prowadzili 4:2. Wówczas podania nie utrzymał jednak Polak i wszystko rozstrzygnęło się w tiebreaku. Tam rywale wygrali dwa punkty przy serwisie Melo, zwyciężając w całym spotkaniu 6:3, 7:6(4). W finale Francuzi zmierzą się Ravenem Klaasenem oraz Michalem Venusem.

Półfinał debla:
P.-H. Herbert, N. Mahut (Francja, 7) – Ł. Kubot, M. Melo (Polska, Brazylia, 2) 6:3, 7:6(4)