ATP Finals. Kubot i Melo poznali rywali

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Pierre-Hugues Herbert i Nicolas Mahut zagrają w półfinale ATP Finals z Łukaszem Kubotem i Marcelo Melo. Francuzi wygrali grupę Maksa Mirnego z kompletem zwycięstw.

Polak i Brazylijczyk po dwóch wygranych i jednej przegranej w fazie grupowe zapewnili sobie awans do półfinału w czwartek. Dzień później „Kubelo” poznali rywali, z którymi powalczą o drugi wspólny finał ATP Finals. Poprzednio w meczu o tytuł wystąpili przed dwoma laty.

Przeciwników dla polsko-brazylijskiego duetu wyłonił mecz pomiędzy Pierre-Hugues Herbertem a Nicolasem Mahut oraz Jeanem-Julienem Rojerem i Horią Tecau. Francuzi byli pewni awansu do 1/2 finału, nie było wiadomo tylko z której pozycji to uczynią. Z kolei Holender i Rumun potrzebowali jednego wygranego seta, aby znaleźć się w najlepszej czwórce. Reprezentanci „trójkolorowych” nie dali jednak rywalom żadnych szans i rozwiali ich marzenia o dalszej grze w londyńskiej imprezie. Sami zapewnili sobie natomiast awans z pierwszego miejsca w grupie.

Spotkanie Łukasz Kubota i Marcelo Melo z Pierre-Hugues Herbertem i Nicolasem Mahut odbędzie się w sobotę o 19:00 czasu polskiego.